TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

02 2022

Jest wykonawca modernizacji ulic w centrum Grodziska


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsJest wykonawca modernizacji ulic w centrum Grodziska - Grodzisk News


Urzędnicy z grodziskiego magistratu wybrali wykonawcę modernizacji ulic Kilińskiego, Kościuszki, Kierlańczyków, Krupińskiego znajdujących się w centrum miasta.


Zgodnie z przewidywaniami udało się znaleźć wykonawcę inwestycji już w pierwszym postępowaniu przetargowym. Dwie z trzech ofert, które spłynęły mieściły się w zakładanym na 2,58 mln zł budżecie – jedna opiewała na 2,48 mln zł, a druga na 2,56 mln zł. Jedynie trzecia była sporo wyższa – stołeczna firma Planeta zażyczyła sobie 3,13 mln zł. Ostatecznie urzędnicy wybrali najkorzystniejszą finansowo propozycję firmy INSTAL-NIKA z Warszawy, która za niecałe 2,5 mln zł zrealizuje to zadanie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Zakres zamówienia jest duży dlatego też został podzielony na cztery części. Pierwsze zadanie obejmuje remont nawierzchni jezdni ulic Kościuszki, Kilińskiego, Krupińskiego na odc. od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do ul. Kościuszki oraz remont ul. Kierlańczyków na odc. od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do ul. Kościuszki w Grodzisku Mazowieckim. W ramach zamówienia przewiduje się lokalne pełne wymiany konstrukcji jezdni. Druga część zamówienia dotyczy budowy kanalizacji deszczowej w ul. Kościuszki i obejmuje odcinek od ul. Krupińskiego do ulicy Spółdzielczej. Ma to znacznie poprawić odprowadzanie deszczówki z powierzchni ulicy oraz z terenów posesji zlokalizowanych przy ulicy.

Kolejna część to budowa parkingu na 16 aut na przy ul. Kilińskiego (projekt parkingu na zdjęciu głównym). Ma on powstać w miejsce istniejącego nieurządzonego parkingu przy skrzyżowaniu z ul. 3 Maja, natomiast ostatnia cześć przetargu dotyczy poprawy bezpieczeństwa na ul. Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Spółdzielczą. Na przejściu dla pieszych przy Urzędzie Miejskim w Grodzisku ma powstać sygnalizacja świetlna.

Kiedy możemy spodziewać się realizacji zadania? Ma ona być gotowa do 15 lipca 2022 r.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Ale fajnie teraz to będą nam zazdrościć,i dokuczać burmistrzowi.Zawsze znajdą się jacyś malontenci.

Zico76
14-02-2022 21:29

Ja mam pytanie dlaczego wykonawcą nie jest najlepsza firma w gminie a nawet powiecie mianowicie WIG-DAR ?!?!?!

Zawiedziony
15-02-2022 18:48

Najpierw położą asfalt, a potem wybudują kanalizację? A nie lepiej od razu zabetonować?

Becia
15-02-2022 19:35

pokaż wszystkie komentarze (10)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.