reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

05 2023

Jest wykonawca drogi rowerowej wzdłuż trasy 719


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayJest wykonawca drogi rowerowej wzdłuż trasy 719 - Grodzisk News


Grodziscy urzędnicy wybrali firmę, która wybuduje ścieżkę rowerową, ciąg pieszo-rowerowy oraz chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 719.


Jazda na rowerze w kierunku Jaktorowa ma być niebawem znacznie bezpieczniejsza. Mimo wyższej ceny niż zakładano, Grodzisk wybrał ofertę w postępowaniu na budowę drogi rowerowej, ciągu pieszo-rowerowego i chodnika wzdłuż trasy 719 od skrzyżowania z ul. Chełmońskiego do granicy z gminą Jaktorów. Gmina zamierzała wydać na ten cel 8 mln zł, ale najniższa oferta opiewała na 9,22 mln zł, którą złożyła firma PACHOLCZYK z Milanówka. Druga propozycja opiewała na blisko 12,5 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński w rozmowie z nami zaznaczył, że jeżeli ta niższa oferta przejdzie weryfikację merytoryczną, to zostanie wybrana. – Sytuacja na rynku budowlanym jasno pokazuje, że ceny cały czas idą w górę. Jeżeli więc niższa oferta przejdzie pozytywnie weryfikację formalno-merytoryczną, będziemy chcieli ją wybrać i ruszyć z inwestycją – mówił 18 maja grodziski włodarz.

I tak też się stało. W poniedziałek gmina podała informację o wyborze najkorzystniejszej oferty. Jest to oczywiście ta złożone przez firmę z Milanówka.

W ramach zadania wykonawca rozbierze istniejące nawierzchnie w pasie drogowym drogi wojewódzkiej. Zakres robót obejmuje rozbiórki nawierzchni bitumicznych, nawierzchni z betonu cementowego, z kostki i płyt betonowych, wraz z istniejącymi podbudowami, obramowań typu krawężniki, obrzeża itp. Wykonawca pobuduje odwodnienie drogi, przepusty pod zjazdami i drogami poprzecznymi; przebuduje obecne przepusty, a także ustawi krawężniki, wybuduje nawierzchnie ścieżek i chodnika. Ważnym elementem inwestycji będzie wykonanie przejścia dla pieszych przez drogę wojewódzką nr 719 w rejonie skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 579 sterowanego sygnalizacją świetlną.

Łącznie zostanie wybudowanych około 3 km nowych tras rowerowych. Inwestycja będzie realizowana z Programu Bezpieczne Drogi prowadzonego przez spółkę Centralny Port Komunikacyjny.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

W szale budowy podgrodziskich ścieżek rowerowych zapomina się całkowicie o pieszych. Pozostają im przydrożne rowy by bezpiecznie dojść do przystanku autobusowego, w przeciwnym wypadku można zostać potrąconym przez rower lub samochód.

Nocny_marek
30-05-2023 21:28

Dziwne, ze nie jest to kolejna robota dla Wig- daru.......

Wiesiek
31-05-2023 10:36

Tak zrobi jak Sadową w Milanówku. Droga nie przetrwała nawet pół roku. Jedna wielka ściema i układ

Mieszkaniec Milanówka
31-05-2023 15:07

I będzie to droga dla rowerów prowadzona na przemian z to prawej to po lewej stronie aby było wygodnie a co najważniejsze bezpieczni.

Andi
31-05-2023 22:19
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.