reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

24

06 2022

Jest umowa w sprawie „Paszkowianki”


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: mazovia.pl/Mat. prasoweJest umowa w sprawie „Paszkowianki” - Grodzisk News


„Paszkowianka” to od lat wyczekiwana trasa przez Nadarzyn, Pruszków, Brwinów i Błonie, która ma usprawnić ruch w regionie. Samorząd Mazowsza dofinansował opracowanie dokumentacji II etapu inwestycji kwotą blisko 2 mln zł. Podpisano także umowę zasadach współpracy i wzajemnych zobowiązaniach przy tworzeniu dokumentacji projektowej. Z jednej strony marszałek Adam Struzik z drugiej władze powiatu pruszkowskiego i gmin: Brwinów, Michałowice, Nadarzyn i miasta Pruszków.


Właśnie rozpoczął się II etap prac projektowych nad „Paszkowianką”. Wyłoniona przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie firma SAFEGE Oddział w Polsce do kwietnia 2024 r. powinna opracować koncepcję programowo-przestrzenną oraz uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach. Koszt opracowania dokumentacji to ponad 2, 8 mln zł, z czego blisko 2 mln zł dofinansowania pochodzi z budżetu województwa mazowieckiego, a 900 tys. zł zadeklarowały lokalne samorządy (powiat pruszkowski w kwocie 500 tys. zł oraz gminy: Nadarzyn, Brwinów, Michałowice oraz Miasto Pruszków po 100 tys. zł).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–To kolejne duże przedsięwzięcie inwestycyjne w naszym województwie, którego realizacja jest możliwa dzięki owocnej współpracy z lokalnymi samorządami. Wykonanie dokumentacji projektowej dofinansowaliśmy kwotą blisko 2 mln zł. Natomiast w Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Mazowieckiego na lata 2022-2038 zabezpieczyliśmy środki finansowe w wysokości 150 mln zł na realizację I etapu inwestycji w 2025 r. – mówi Adam Struzik, marszałek Mazowsza.

W założeniu „Paszkowianka” ma biec od skrzyżowania z DW 719 , ul. Warszawska do węzła drogi ekspresowej S8 Paszków. Inwestycja zakłada m.in. włączenie tego odcinka do węzłów: projektowanego z drogą nr 719 i istniejącego z drogą S8 oraz  nowy wiadukt nad linią WKD i rzekami Utratą i Zimną Wodą. Po opracowaniu koncepcji i uzyskaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zostanie zlecone opracowanie dokumentacji budowlanej, wykonawczej i przetargowej wraz z uzyskaniem decyzji ZRID.

Prace projektowe trwają od 2018 roku. W pierwszym etapie skoncentrowano się na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 719 do autostrady A2 z włączeniem do węzła autostradowego „Pruszków” oraz włączeniem do drogi wojewódzkiej nr 720 w Brwinowie. Jak mówią projektanci, są bardzo zaawansowane.

Kompletna dokumentacja projektowa wraz ze wszystkim pozwoleniami na realizację inwestycji drogowej ma być gotowa w pierwszej połowie 2023 roku.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.