30 11 2019

Jest umowa na dofinansowanie budowy żłobka

30.11.2019, godz.: 18:45
Jest umowa na dofinansowanie budowy żłobka
Fot. zabiawola.pl

Gmina Żabia Wola pozyskała 1,1 mln zł dofinansowania na budowę żłobka przy ul. Spółdzielczej. W czwartek dopełniono formalności i podpisano umowę na dotację.

O tym, że gmina otrzyma wsparcie finansowe w ramach programu „Maluch +” na budowę żłobka wiadomo już od jakiegoś czasu. Natomiast 28 listopada dopełniono wszystkich formalności i dofinansowanie w wysokości 1,1 mln stało się faktem. – Wójt gminy Żabia Wola Piotr Rybka oraz skarbnik Anna Sroka podpisali umowę z wojewodą mazowieckim (reprezentowanym przez Katarzynę  Harmatę, dyrektora Biura Rozwoju i Inwestycji w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie) na dofinansowanie budowy żłobka gminnego w Żabiej Woli – poinformował żabiowolski magistrat.

Koszt inwestycji to 4 mln zł. Co dokładnie obejmuje to zadanie? Zaprojektowanie i wybudowanie gminnego żłobka „Gucio” z niezbędnymi instalacjami, w tym także mikroinstalacją fotowoltaiczną, a także budowę placu zabaw. Budynek ma mieć jedną kondygnację i 591 mkw. powierzchni użytkowej. W przedszkolu ma przebywać maksymalnie 60 dzieci podzielonych na cztery grupy. Opiekę nad dziećmi będzie sprawować 7–8 wychowawców-opiekunów w zależności od wieku dzieci i niepełnosprawności (więcej szczegółów na temat żłobka tutaj).

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.