06 07 2019

Żłobek ma być gotowy do końca roku

06.07.2019, godz.: 12:26
Żłobek ma być gotowy do końca roku
Fot. zabiawola.pl

Żabiowolski magistrat ogłosił przetarg na zaprojektowanie i budowę żłobka, który ma powstać przy ul. Spółdzielczej. Obiekt ma być gotowy do końca tego roku.

Zadanie obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie gminnego żłobka „Gucio” z niezbędnymi instalacjami, w tym także mikroinstalacją fotowoltaiczną, a także budowę placu zabaw. Budynek ma mieć jedną kondygnację i 591 mkw. powierzchni użytkowej. W przedszkolu ma przebywać maksymalnie 60 dzieci podzielonych na cztery grupy. Opiekę nad dziećmi będzie sprawować 7–8 wychowawców-opiekunów w zależności od wieku dzieci i niepełnosprawności.

Żłobek ma zostać zaprojektowany i wybudowany do końca tego roku. Ma on zostać podzielony na etapy. Pierwsze dwa etapy (maksymalnie 60 dni od podpisania umowy) dotyczą m.in. przygotowania dokumentacji projektowej i pozyskania pozwolenia na budowę. Trzeci etap powinien zostać ukończony maksymalnie po 100 dniach i dotyczy on ukończenia 30 proc. robót budowlanych. Po kolejnych 20 dniach zrealizowanych powinno być już 70 proc. robót. Po 140 dniach od podpisania umowy budynek ma być gotowy, a wniosek o pozwolenie na użytkowanie powinien zostać złożony najpóźniej do 30 grudnia 2019 r.

Sale dla dzieci (cztery) ze względu na mało korzystne gabaryty działki zaplanowano od strony wschodniej, zakładając, że większość dzieci przebywać będzie w godzinach porannych. Od zachodu ma być część kuchenna. Wejścia do budynku oraz wyjścia z sal na podwórko będą od strony wschodniej. Po południowej stronie natomiast powstanie plac zabaw. Ma być on zacieniony poprzez posadzenie jak największej ilości drzew owocowych. Na działce będą również parkingi i ciągi komunikacyjne. Żłobek ma być dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579647233000)