TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

11

11 2021

Jest przetarg na zajezdnię dla elektrycznych autobusów


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Jest przetarg na zajezdnię dla elektrycznych autobusów - Grodzisk News


W przyszłoroczne wakacje do Grodziska mają trafić dwa elektryczne autobusy. Aby gmina mogła z nich korzystać jest też potrzebna niezbędna infrastruktura. Ta niebawem ma powstać – grodziski magistrat ogłosił przetarg na budowę zajezdni autobusowej i zatoki z punktami ładowania.


Grodzisk podpisał w maju wspólnie z Żyrardowem i Pruszkowem umowę dostawę autobusów elektrycznych. Każda gmina będzie miała do dyspozycji po dwa pojazdy. Choć termin dostawy zapisany w umowie przypada na wrzesień przyszłego roku, to Grodzisk czyni starania, aby pojechały ulicami miasta na 500. urodziny, czyli 22 lipca 2022 r.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Autobusy elektryczne mają jednak to do siebie, że potrzebują miejsca, gdzie będą mogły się zatrzymać i ładować baterie. Takie miejsca mają się pojawić, został bowiem ogłoszony przetarg na budowę zatoki autobusowej oraz miejsca postojowego dla autobusów wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Towarowej/Traugutta w Grodzisku oraz zajezdni autobusowej w Chrzanowie Dużym.

U zbiegu Towarowej i Traugutta ma powstać m.in. miejsce postojowe dla autobusu elektrycznego, jezdnia manewrowa, zatoka autobusowa, oświetlenie, stacja ładowania autobusów miejskich wraz z budową linii zasilającej. Całość ma być monitorowana.

Z kolei w Chrzanowie Dużym zakres prac obejmuje budowę m.in. jezdni manewrowej, dwóch miejsc postojowych, kanalizacji, sieci elektrycznej ze słupami oświetleniowymi, monitoringu wizyjnego.

Termin zakończenia robót budowlanych ustalono na 180 dni od dnia podpisania umowy.

Zamówienie będzie realizowane w ramach Projektu „Zielone płuca Mazowsza – rozwój mobilności miejskiej w gminach południowo-zachodniej części województwa” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

I czym tu sie ekscytowac? W kazdym wiekszym miescie od kilku lat elektryczne autobusy to codziennisc, w Warszawie jest ich zatrzęsienie, baaa, pojawiaja sie wodorowe. Rany, jaki ten grodzisk to zaścianek!!!

Mario35
11-11-2021 11:39

Czuję drobną prowokację :) "W każdym większym mieście", a Grodzisk jest małym miasteczkiem więc komentarz bez sensu. Byle by hejtować. W porównaniu do Warszawy to Grodzisk faktycznie jest zaściankiem - w końcu Grodzisk leży pod Warszawą a nie odwrotnie.

Milo
11-11-2021 12:30

Wszystko ładnie, pięknie. Tylko taki autobus kosztuje ok. 2,5 raza więcej niż normalny, a do tego cuda jeszcze konieczne są jakieś specjalne zajezdnie co daje kolejną bankę. Czy teraz na to nas stać, nie lepiej poczekać jak to wszyto potanieje i wtedy w to inwestować.

ss
11-11-2021 13:29

pokaż wszystkie komentarze (12)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.