TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

27

10 2022

Jest przetarg na ul. Okrężną


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Jest przetarg na ul. Okrężną - Grodzisk News


Długo wyczekiwana inwestycja drogowa wreszcie doczeka się realizacji. Grodziski magistrat ogłosił przetarg na przebudowę ul. Okrężnej na odcinku od ul. Piaskowej do torów WKD.


Grodziszczanie regularnie dopytują o modernizację dalszego fragmentu ul. Okrężnej w Grodzisku. Gmina od dłuższego czasu miała projekt przebudowy fragmentu ul. Okrężnej od skrzyżowania z ul. Piaskową do torów WKD. Czekała na rozstrzygnięcie konkursu dotacyjnego – ostatecznie gmina w lipcu otrzymała 2 mln zł na dalszą przebudowę ul. Okrężnej. Jednak, aby można było ruszyć z robotami drogowymi, najpierw zakład energetyczny musiał zakończyć prace związane przebudową podziemnej linii energetycznej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dziś już nie ma przeszkód, aby ogłosić postępowanie przetargowe – gmina właśnie rozpoczęła poszukiwania wykonawcy. W ramach inwestycji zostaną wykonane: jezdnia wraz ze ciągami pieszo-rowerowymi, infrastrukturą towarzyszącą, oświetleniem, oznakowaniem pionowym, oznakowaniem poziomym, zjazdami, usunięciem kolizji, oświetleniem, oraz wykonanie kanalizacji deszczowej i niezbędne zagospodarowanie zielenią. Zarówno jezdnia jak i ciąg pieszo-rowerowy mają mieć nawierzchnię bitumiczną.

Kiedy droga będzie gotowa? Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 430 dni od daty podpisania umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Nareszcie.

Mieszkaniec
27-10-2022 10:36

A co z obiecywanymi przyległymi ulicami? Tutaj link https://grodzisknews.pl Kłamstwo jak zwykle? Dość Ziemi Grodziskiej, koniecznie odsunąć ich od władzy w kolejnych wyborach.

Grodzisk Maz. - żeby deweloperom i kolesiom żyło się lepiej. Za Wasze podatki. A wy stójcie w korkach
27-10-2022 11:09

Przeglądałeś SiWZ?

Mieszkaniec
27-10-2022 12:31

Ja nie stoję w korkach - pracuję w Grodzisku i chodzę po pracy piechotą :)

Żyje mi się lepiej i jestem deweloperem (ale nie takim)
27-10-2022 19:44

Czemu tylko do torów, a nie do Mazowieckiej ?

mm
27-10-2022 12:50

Dokładnie. Czemu nie do Mazowieckiej?

Mike
27-10-2022 16:40

Panie Grzegorzu. Wielokrotnie potwierdzał Pan budowę ulic przyległych wraz z Okrężną. Co się stało? Czyżby rozrzutność na centra kultury nikomu nie potrzebnej odebrała pieniądze? Wstyd.

Ben Benek
27-10-2022 13:46

Akurat info o problemie z zakładem energetycznym to fake. Nie było żadnej przebudowy linni podziemnej. Bzdura powielana od kilku lat. Dopiero nacisk jednego z deweloperów "pomógł".

Lord
27-10-2022 15:06

A kiedy dalsza rozbudowa od Wkd do Nadarzynskiej/Mazowieckiej?

Mieszkaniec
27-10-2022 16:51

430dni? 1,5roku na taki fragment? Co oni po 2h dziennie beda pracowac? W 2 miesiace powinni to zrobić.

Grodziski Patrol
27-10-2022 17:27

Czyli do ul.Mazowieckiej poczekamy jeszcze z 10 lat ?

Krejzol
27-10-2022 22:22

Cała ul. Okrężna mogła być wykonana już dawno, w takim standardzie i tym samym terminie w jakim był robiony odcinek pomiędzy Ul.Królewską a Ul. Piaskową. Był projekt, były dotacje wojewódzkie, były spotkania z mieszkańcami i co?
Za namową i pod przewodnictwem Pana Marka Czarneckiego, część mieszkańców nie zgodziła się na sprzedaż pasków gruntu i przesunięcia ogrodzeń, a były wtedy proponowane godziwe [200 zł m2] pieniądze jako odszkodowanie....ile było krzyku, ile bicia piany, że piękne drzewa rosną w pasie drogowym, nie można ich wyciąć. Teraz zażalenia proszę kierować do Pana Marka Czarneckiego [PO].

Mieszkaniec przy ul. Okrężnej
27-10-2022 22:40

Bardzo dobrze mieszkańcy zrobili. Wówczas chciano z okrężnej zrobić południową obwodnicę, nie nazywając jej w ten sposób. Pomogłoby to uniknąć blamażu po otwarciu budowanej i obiecywanej od 25 lat obwodnicy zachodniej, kiedy okaże się, że korki jak były tak są i ta obwodnica niczego nie dała. Ba, korki pojawią się lub zwiększą w miejscach gdzie to wcześniej nie występowało. Po otwarciu 300 m tego czegoś kilka dni temu - trudno nazwać to obwodnicą, to chyba ścieżka rowerowa - już powstają korki w natolinie. Brawo Ziemia Grodziska. Najpierw za niski tunel na bałtyckiej, później kilkanaście mikro rond, teraz ścieżka rowerowa donikąd, dla nikogo zamiast obwodnicy

Grodzisk Maz. - żeby deweloperom i kolesiom żyło się lepiej. Za Wasze podatki. A wy stójcie w korkach.
28-10-2022 14:41

do: "Grodzisk Maz. - żeby deweloperom i kolesiom żyło się lepiej. Za Wasze podatki. A wy stójcie w korkach."
Mam nadzieję frustracie, że zrzuciłeś już z wątroby i masz lepsze samopoczucie przed weekendem :). Taki jak Ty wszystko będzie przeszkadzało. Jak jesteś taki mądry to kandyduj na burmistrza. Na pewni wszyscy chętnie Cię poprą. Twój plan na w rządzenie prosty: nie będę budował, zapomnijcie o jakimkolwiek rozwoju, zrobię w Grodzisku to co od lat dzieje się w Milanówku i wszyscy będą zadowoleni. a najbardziej Ty sam

Mieszkaniec
28-10-2022 15:18

Ja bym zażalenia kierowała do wiceburmistrza Ceglińskiego, wtedy radnego. Mieszkańcy Okrężnej nie dali się nabrać na opowiadane przez niego wspólnie z Benedykcińskim bzdury - chodziło o obwodnicę w miejsce obwodnicy południowej (bez oficjalnego nazywania tego obwodnicą, ale taką rolę zaczęłaby pełnić Okreżna w sposób naturalny, z racji swojego położenia na mapie). Podobnie do Pana Ceglińskiego, odpowiedzialnego aktualnie jako wiceburmistrz za drogi, należy zadać pytanie o budowę ulic przyległych do Okrężnej wraz Okrężną. To, że obiecał to publicznie Benedykciński i słowa nie dotrzymał (żeby nie nazwać tego inaczej, wprost) to jakby wszyscy się już w grodzisku przyzwyczaili, ale to p. Cegliński jako radny już wiele lat temu obiecywał budowę ulic na osiedlu przy Dębowej, chodząc na tym osiedlu od furtki do furtki przed wyborami. Było wiele okazji na budowę tych ulic, teraz jest chyba najlepsza - razem z Okrężną. I co p. Cegliński ma do powiedzenia mieszkańcom którym obiecywał to lata temu, a teraz nie potrafi wykorzystać najlepszej szansy od lat na budowę tych ulic, na dodatek będąc odpowiedzialnym jako wiceburmistrz za drogi... ? to samo powiedzą Panu mieszkańcy w wyborach :)

Marta
28-10-2022 15:56

Do Mieszkaniec
Każdy kto krytykuje beznadziejne władze w grodzisku to dla was frustrat, hejter i powinien się wyprowadzić? :))) Nic wam nie da moderowanie tych for. Ludzie mają oczy, widzą kolesiostwo, deweloperkę, gniją w korkach, widzą bezsensowność realizowanych tu od wielu lat inwestycji, wiedzą o gigantycznych długach gminy których narobiła obecna władza. Jeśli ktoś ma się stąd wyprowadzać, to na pewno nie mieszkańcy którzy płacą tu podatki, a obecny rządzący tu krypto-psl i olbrzymia pajęczyna kolesi która wokół nich narosła. To samorządowcy są dla mieszkańców a nie na odwrót, jak jest obecnie w grodzisku.

Grodziszczanin
28-10-2022 16:45
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.