TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

10 2021

Jest przetarg na rewitalizację Placu Wolności


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Jest przetarg na rewitalizację Placu Wolności - Grodzisk News


Grodziski magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację Placu Wolności. Zadanie powinno zostać zrealizowane do wakacji 2022 r.


W lipcu informowaliśmy, że Grodzisk wystartował w konkursie dotacyjnym Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu finansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021. Wniosek naszej gminy zajął wysokie 11. miejsce (na 158) i został zakwalifikowany do dofinansowania więcej tutaj. Dzięki temu gmina otrzyma ponad 4,6 mln zł na siedem różnych działań. Wśród nich jest rewitalizacja Placu Wolności.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Teraz został ogłoszony przetarg na tę inwestycję. Jest on podzielony na trzy zadania. Pierwszą z nich jest właściwa rewitalizacja Placu Wolności. Jak napisano w postępowaniu obejmuje ona m.in. likwidację nawierzchni betonowej na rzecz wykonania fontanny „w celu łagodzenia zmian klimatu”, wymianę nawierzchni nieprzepuszczalnych na przepuszczalne, wykonanie nasadzeń zieleni urządzonej wraz z drzew istniejących, wykonanie ogrodów deszczowych, niecek retencyjnych, wykonanie zbiornika retencyjnego zbierającego deszczówkę służącą do podlewania zieleni, wykonanie systemu nawadniania roślin, czy remont cokołu pomnika. Drugie zadanie dotyczy wymiany okładziny schodów, a trzecie – prace pielęgnacyjne zieleni.

Pierwsze zadanie ma być gotowe w 265 dni od daty podpisania umowy z wykonawcą, drugie w 370 dni od parafowania umowy, a trzecie – 24 miesiące od daty podpisania protokołu odbioru końcowego.

Jest przetarg na rewitalizację Placu Wolności - Grodzisk News
Jest przetarg na rewitalizację Placu Wolności - Grodzisk News
Jest przetarg na rewitalizację Placu Wolności - Grodzisk News
Jest przetarg na rewitalizację Placu Wolności - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

mam nadzieję,że w trakcie przebudowy Placu Wolności dojdzie też do UCISZENIA nagłośnienia lecącego z kościelnych głośników.Po co nam ŁADNY nowy plac skoro z głośników słychać na " pół miasta" mądrości ambonowe,te DYRDYMAŁY nie polepszą wyglądu tego placu.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

apelant
12-10-2021 11:42

I rozbrzmi głos muezzina.

marek
12-10-2021 16:24

to jest za głośno z tego kościoła, tu mieszkają ludzie, ktorzy pracuja, dzieci i młodzież się uczy, a jeszcze inni leżą w swoim mieszkaniu chorzy. te hałasy naruszają mir domowy, urządzenia nagłośniające nie powinny stanowić immisji poza teren, ggdzie ten hałas powstaje! Chcemy w mieszkaniach naszych mieć spokój

Michał
12-10-2021 17:30

Mi to nie przeszkadza,bo nie wstydzę się swojej wiary.W krajach muzułmańskich jest jeszcze głośniej.

Grejs
21-10-2021 12:45

#Marku. ***** ***.

Frodo
12-10-2021 17:21

chyba zapomniałeś o urodzinach u redaktorka Mazurka. Wierzysz na serio w podziały, i jakąkolwiek opozycje na szczeblu centralnym i lokalnym? Oni śmieją się, z tych, którzy spierają się o wartości....Rozejrzyj się...

M.B.G
12-10-2021 22:52

Nikt Wam tyle nie da, ile benedykciński i jego ekipka z Ziemi Grodziskiej obieca. A skończy się jak zawsze - na dogodzeniu deweloperom i kolejnym kredytom zaciągniętym przez gminę. Ważne żeby deweloperzy i kolesie byli zadowoleni. A mieszkańcy niech dalej siedzą cicho i płacą podatki lokalne (od nieruchomości i 50% swojego PIT), stoją w korkach, toną w błocie, urywają zawieszenia w swoich samochodach i posyłają dzieci do przepełnionych szkół. Na osłodę dostaną tężnię solankową w parku, kolejne ławki na walczewskiego, czy nowe murale... Albo jakieś absurdalne mżonki o jeziorku w chlebni

Ewa
02-11-2021 16:28
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.