13 07 2018

Jest przetarg na przebudowę skrzyżowania Nadarzyńskiej z Warszawską

13.07.2018, godz.: 07:55
Jest przetarg na przebudowę skrzyżowania Nadarzyńskiej z Warszawską
Fot. GrodziskNews.pl

Grodziski magistrat szuka wykonawcy przebudowy skrzyżowania ulic Nadarzyńskiej i Warszawskiej. Ponadto w ramach inwestycji powstanie nowy ciąg pieszo-rowerowy, wyremontowana zostanie nawierzchnia ul. Warszawskiej, a także przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Warszawskiej, Wioślarskiej i Robotniczej.

Kierowcy na przebudowę skrzyżowania Nadarzyńskiej i Warszawskiej czekają od dawna. Samochody jadące ul. Nadarzyńską od strony Książenic chcące skręcić w lewo blokują innych kierowców zamierzających jechać na wprost w kierunku ul. Sienkiewicza. To powoduje, że w godzinach szczytu na ul. Nadarzyńskiej tworzą się spore korki. Sytuację ma poprawić lewoskręt na ul. Nadarzyńskiej. Ten niebawem ma się pojawić, bo miasto już ogłosiło przetarg na jego budowę.

Inwestycja zakłada poszerzenie ul. Nadarzyńskiej tak, aby można było wyznaczyć trzeci pas ruchu właśnie do skrętu w lewo. Jednak to tylko jeden z czterech etapów. Drugim zadaniem jest wykonanie ciągu pieszo-rowerowego o długości 350 metrów wzdłuż ul. Warszawskiej. Chodnik będzie z kostki brukowej natomiast ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego. Trzecie zadanie obejmuje przebudowę skrzyżowania ulic Warszawskiej, Wioślarskiej i Robotniczej. Zaprojektowano tam mini rondo z przejezdną wyspą o średnicy 10 metrów z kostki granitowej. Ostatnim etapem będzie remont ul. Warszawskiej od ul. Szczęsnej do ul. Batorego. Będzie on polegał m.in. na ułożeniu nowej nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej.

Wykonawca będzie miał 350 dni na realizację zadania.

💬︎ 6

Dodaj Komentarz

6 odpowiedzi na “Jest przetarg na przebudowę skrzyżowania Nadarzyńskiej z Warszawską”

 1. luj pisze:

  BRAWO !!!

 2. Janek pisze:

  Brawo
  Developer z Wioślarskiej dopiął swego.
  Chciał i ma.
  I tak jest zawsze…

  • adamos pisze:

   Sluchaj w tym przypadku nie wazne jest kto czego dopial. To podwojne skrzyzowanie to fatalnka pomykla katastrofa drogowa. Tylko zastanawia mnie czy ta przebudowa to nie bedzie skret do bloku i finisz .. bo po co bylo robic jakis skwer na ktory bedza przychodzily wroble i kawki bo siedziec tam to zadna przyjemnosc.. a mozna bylo ten olac wykozystac do wybudowania pieknego skrzyzowania.

 3. Marta Wieckowska pisze:

  A co to za goowno powstaje u zbiegu Warszawskiej, Nadarzyńskiej i Piaskowej ? Miało być rondo, a tam jakieś „COŚ” budują ?!!! Brawo Panie B.

 4. KAZ pisze:

  Czy ktoś pomyślał o tworzących się korkach samochodów jadących Nadarzyńską z kierunku centrum, kiedy któteś z nich będzie chciało skręcić w Piaskową? Tu nie przewidziano pasa do skrętu w lewo.

 5. parck pisze:

  Czyli cała instalacja z kostki i nasadzenia, które są teraz tam robione zostanie przeorana? Czy te pieniądze, które na to były/są przeznaczane to na potrzeby kampanii wyborczej (a potem na tym miejscu powstanie rondo)? Hmm, na szczęście jak czytamy w innym artykule CBA coraz bliżej, pora na realne wytłumaczenie tych posunięć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.