TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

02 2022

Jest przetarg na pierwszy etap przebudowy placu Króla Zygmunta Starego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Jest przetarg na pierwszy etap przebudowy placu Króla Zygmunta Starego - Grodzisk News


Grodziski magistrat ogłosił przetarg na pierwszy etap przebudowy placu Króla Zygmunta Starego w centrum miasta.


W styczniu urzędnicy otworzyli oferty na przebudowę Placu Króla Zygmunta Starego. Były cztery propozycje, ale każda z nich znacznie droższa od zakładanych przez miasto 4 mln zł. Dość powiedzieć, że najniższa opiewała na 7,5 mln zł, a najdroższa na aż 12,7 mln zł, czyli trzykrotnie więcej od zabezpieczonych przez samorząd środków na ten cel. Władze miasta zdecydowały, że te propozycje są nie do zaakceptowania, a inwestycja zostanie zrealizowana na razie w mniejszym zakresie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Właśnie został ogłoszony przetarg na pierwszy etap inwestycji, czyli tę część placu Króla Zygmunta Starego po północnej stronie ul. Sienkiewicza (rejon parkingu położonego od strony ul. Bałtyckiej w kierunku placu Wolności).

W ramach zamówienia planowana jest m.in. przebudowa nawierzchni placu, chodników i przylegającego parkingu, remont schodów wejściowych do budynków przy parkingu, remont azylu (przejścia dla pieszych), realizacja małej architektury (ławek, śmietników, stojaków rowerowych, donic kwiatowych, słupków ochronnych). Ponadto zamówienie obejmuje wycinkę, pielęgnację i nasadzenia zieleni w formie: drzew, trawników, traw wysokich i krzewów. Inwestycja obejmie też budowę i przebudowę instalacji kanalizacji deszczowej, instalacji oświetlenia, instalacji elektroenergetycznej, budowę instalacji teletechnicznej.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 180 dni od daty podpisania umowy.

Jest przetarg na pierwszy etap przebudowy placu Króla Zygmunta Starego - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.