TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

11 2021

Jest przetarg na parking przy pl. Króla Zygmunta Starego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsJest przetarg na parking przy pl. Króla Zygmunta Starego - Grodzisk News


Grodziski magistrat ogłosił zapowiadany przetarg na budowę parkingu przy pl. Króla Zygmunta Starego przy kościele św. Anny.


Nowy obiekt ma powstać w miejscu istniejącego tymczasowego, nieuporządkowanego parkingu. Ten z kolei powstał w miejscu byłych podwórek i wyburzonej zabudowy oficynowej. Niebawem jednak ma powstać tam parking z prawdziwego zdarzenia. Wczoraj (16 listopada) został bowiem ogłoszony przetarg na budowę parkingu miejskiego wraz z infrastrukturą techniczną.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jaki jest zakres zadania? Przede wszystkim budowa parkingu, na którym będzie 60 miejsc postojowych w tym cztery przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Miejsca parkingowe mają być wykonane z grafitowej kostki farmerskiej, a mają być one wyznaczone bezprogowo zatopionymi krawężnikami granitowymi. Na terenie inwestycji przewidziano także utwardzenie terenu przeznaczonego do parkowania pojazdów jednośladowych oraz utwardzony teren przeznaczony do składowania śniegu m.in. z terenu Placu Króla Zygmunta Starego.

Wraz z budową parkingu planowana jest instalacja małej architektury (ławek, śmietników, stojaków rowerowych, donic kwiatowych, słupków ochronnych), nasadzenia zieleni niskiej w  formie bluszczu pnącego i traw wysokich, instalacja kanalizacji deszczowej wraz z  ogrodami deszczowymi, instalacja oświetlenia, instalacja teletechniczna, przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej, likwidacja istniejących instalacji wodociągowych i  elektroenergetycznych.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 150 dni od daty podpisania umowy.

Jest przetarg na parking przy pl. Króla Zygmunta Starego - Grodzisk News
Jest przetarg na parking przy pl. Króla Zygmunta Starego - Grodzisk News
Jest przetarg na parking przy pl. Króla Zygmunta Starego - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.