TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

07 2021

Jest przetarg na łącznik między Daleką a Radońską


Grodzisk News


foto: grodzisk.plJest przetarg na łącznik między Daleką a Radońską - Grodzisk News


Grodziski magistrat szuka firmy, która wybuduje łącznik między ulicami Daleką a Radońską. Inwestycja ma być gotowa w ciągu 12 miesięcy.


reklama Grodzisk mazowiecki

O drodze tej mówiło się od dawna, a pod koniec kwietnia tego roku informowaliśmy, że gmina pozyskała 4 mln zł dotacji na tę inwestycję tutaj. Obecnie gmina jest na etapie postępowania przetargowego dotyczącego realizacji inwestycji.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Zamówienie zakłada budowę nowej drogi gminnej od ul. Dalekiej do ul. Nowej i całkowitą przebudowę ul. Akacjowej, w taki sposób, aby stanowiły jeden spójny ciąg komunikacyjny aż do ul. Radońskiej. W zakres zadania wchodzi budowa m.in. jezdni o nawierzchni bitumicznej oraz drogi rowerowej z betonu asfaltowego i chodnika z kostki betonowej, budowa ronda na skrzyżowaniu z ul. Montwiłła, odwodnienia i przepustu drogowego oraz budowa oświetlenia ulicznego.

Urzędnicy podkreślają, że inwestycja pozwoli zmniejszyć ruch na ul. Waryńskiego. Poprawa bezpieczeństwa właśnie tam wydaje się kwestią kluczową bowiem mieszczą się tam żłobek i przedszkole, jest dużo dzieci. Po wybudowaniu łącznika między ulicami Daleką i Radońską możliwa będzie także zmiana organizacji ruchu na tej ulicy. A urzędnicy biorą pod uwagę wprowadzenie tam ruchu jednokierunkowego.

Kiedy łącznik będzie gotowy? Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 12 miesięcy od daty podpisania umowy. Koszt inwestycji szacuje się na około 8 mln zł.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Mamy nadzieję, że Miasto pamięta o tym, że Rodzinne Ogródki Działkowe są miejscem rekreacji, odpoczynku od miejskiego zgiełku i jednym z większych obszarów zielonych na terenie Miasta co jest bardzo ważne nie tylko dla samych działkowiczów. Czy są plany na częściowe zachamowanie umitowanej ciążliwości ruchu drogowego? Może Pan Redaktor coś wie na ten temat?

Rodosek
09-07-2021 13:04

Droga będzie przebiegać przez Rodosy. Tzn tereny rekreacyjno - prokreacyjne... kto na to pozwolił ją się pytam... ???

Pro Rekreator
09-07-2021 13:51

Ale droga będzie wykonana z zielonego betonu

zsl wiecznie żywy
09-07-2021 14:24

Miasto się rozrasta, okoliczne ogródki działkowe będą do likwidacji, trzeba się z tym pogodzić. Miasto musi mieć wiele równoległych i alternatywnych dróg. A ogródki działkowe nie są terenami do rekreacji dla wszystkich tylko wybranych osób, które tam mają wykupiony teren. Należałoby te tereny przekształcić w ogólnodostępny teren zielony, to jest dobre miejsce na park w tej okolicy.

Janusz
09-07-2021 14:08

Widać, że nie był Pan nigdy na takiej działce i nie wie o czym pisze.

Beton
09-07-2021 19:16

Hahaha ale Cię Januszu poniosło 😅🤣

Jola
11-07-2021 09:41

Proszę sie zastanowić p. Januszu nad wypowiedzią. Tereny zielone. To ogrody dzialkowe. Wlodarz i dzialkowcy nie pozwolą na ich likwidacje. Jest pan za dewelopmerka blokowiskiem lub domkami dla bogatych. Dzialki to zycie ludzi mlodych i starszych. Ktorzy tam włożyli serce...

Janek..
15-07-2021 11:51

Mnie najbardziej bawi to że na skrzyżowaniu nadarzyńskiej i warszawskiej zamiast zrobić przyzwoite skrzyżowanie czy rondo zrobił nasz guru myśli urbanistycznej skwerek. Kiedy to, jest ewidentnie w planie zrobienie małej obwodnicy przez piaskową i wyprowadzić ruch do Milanówka przez Środkową.

Kris GG
09-07-2021 15:11

Gdy zainstalowano światła, co tydzień jest tam kolizja. Auta skręcające z Nadarzynskiej w lewo w Piaskową, blokują ruch. Prosimy o likwidację świateł a zainstalowanie na Okulckiego z Chrzanowską i Kopernika

Marek
15-07-2021 14:43

No tak Ul Daleka i pewnie Mokronowskich kolo wlodarza jednokierunkowa? O spokój dla siebie i bliskich trzeba dbać?Jesli dla przedszkola ul. Waynskiego jest zagrożeniem to moze łatwiej przeniesc przedszkole w miejsce spokojniejsze a nie argumentować tym budowę łącznika. Te ulice wszystkie winny rozładować ruch a nie byc udręką dla dzialkowiczow czy kolejnych mieszkańców. Przecież będzie piekna Żwirowa i Akwarelowa to po co juz dzis myslec o ograniczeniach na Dalekiej chyba ze władze myśla o sobie tylko!

Kazik
09-07-2021 16:22

widać, że myślą o sobie i deweloperach!

służbista
09-07-2021 18:02

Z całym szacunkiem Panie Kaziku, mógłby Pan to samo jeszcze raz, ale po polsku ? Może faktycznie w Pana wypowiedzi tkwi jakiś sens...

Apik
09-07-2021 18:14

A czy na Akwarelowej mieszkają gorsi ludzie niż na Dalekiej? Czemu u nas ma być większy ruch? Każdy chce mieć drogę ale nie obok siebie. Działki były od zawsze czasowe bo planowano drogę. Przenieść przedszkole - przecież to prywatna firma i ktoś tam mieszka. Czemu decydujemy o innych? Czyżby Twój dom i spokój był najważniejszy? Jeśli w Grodzisku jest tak źle to czemu tu mieszkacie. Jest dużo wolnych przestrzeni, zielonych tylko do pracy i sklepu czy szkoły ponad 50km. Decyzja należy do każdego z nas.

Mieszkańcy Akwarelowej
09-07-2021 18:46

Tak długi ciąg ulic tworzący objazd całego miasta to jest nic innego jak obwodnica. Obwodnice powinny być za miastem, bo wtedy maja sens. Ale władze na spotkaniu z mieszkańcami broniły się przed tym sformułowaniem, twierdząc że ta inwestycja nie będzie pełnić funkcji obwodnicy. Ciekawe czy tego samego zdania będą kierowcy. Zapewne będą się powstrzymywać od korzystania objechania miasta od południa i dalej będą się pchać przez zapchany środek miasta, albo może poczekają na prawdziwą południową obwodnicę, o której słychać już od chyba ćwierćwiecza.... Chyba nikt w to nie uwierzy. Ruch naturalnie przekieruje się na tę nową nitkę. A jedyne w co pozostaje wierzyć, to że faktycznie burmistrz dotrzyma słowa, i dopóki nie otworzy zachodniej obwodnicy, to nie przebije się przez działki.

Andrzej
09-07-2021 18:49

Juz za 2 lata w wyborach samorzadowych nalezy popędzić Ziemię Grodziska i przestana wam wyrastać ciche obwodnice / substytuty obwodnic na drogach niegdys osiedlowych. Jakos trzeba zastapic ladnie nazwanymi łacznikami obwodnice południowa, ktora nigdy nie powstanie. A bez niej budowana obwodnica zachodnia nie da kompletnie nic. I wladze z Ziemi Grodziskiej o tym wiedza...

ABC
09-07-2021 23:48

Ziemniaki Grodziskie nie dadzą się wykopać

marek
10-07-2021 16:15
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.