TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

07 2021

Jest przetarg na łącznik między Daleką a Radońską


Grodzisk News


foto: grodzisk.plJest przetarg na łącznik między Daleką a Radońską - Grodzisk News


Grodziski magistrat szuka firmy, która wybuduje łącznik między ulicami Daleką a Radońską. Inwestycja ma być gotowa w ciągu 12 miesięcy.


reklama Grodzisk mazowiecki

O drodze tej mówiło się od dawna, a pod koniec kwietnia tego roku informowaliśmy, że gmina pozyskała 4 mln zł dotacji na tę inwestycję tutaj. Obecnie gmina jest na etapie postępowania przetargowego dotyczącego realizacji inwestycji.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Zamówienie zakłada budowę nowej drogi gminnej od ul. Dalekiej do ul. Nowej i całkowitą przebudowę ul. Akacjowej, w taki sposób, aby stanowiły jeden spójny ciąg komunikacyjny aż do ul. Radońskiej. W zakres zadania wchodzi budowa m.in. jezdni o nawierzchni bitumicznej oraz drogi rowerowej z betonu asfaltowego i chodnika z kostki betonowej, budowa ronda na skrzyżowaniu z ul. Montwiłła, odwodnienia i przepustu drogowego oraz budowa oświetlenia ulicznego.

Urzędnicy podkreślają, że inwestycja pozwoli zmniejszyć ruch na ul. Waryńskiego. Poprawa bezpieczeństwa właśnie tam wydaje się kwestią kluczową bowiem mieszczą się tam żłobek i przedszkole, jest dużo dzieci. Po wybudowaniu łącznika między ulicami Daleką i Radońską możliwa będzie także zmiana organizacji ruchu na tej ulicy. A urzędnicy biorą pod uwagę wprowadzenie tam ruchu jednokierunkowego.

Kiedy łącznik będzie gotowy? Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 12 miesięcy od daty podpisania umowy. Koszt inwestycji szacuje się na około 8 mln zł.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Mamy nadzieję, że Miasto pamięta o tym, że Rodzinne Ogródki Działkowe są miejscem rekreacji, odpoczynku od miejskiego zgiełku i jednym z większych obszarów zielonych na terenie Miasta co jest bardzo ważne nie tylko dla samych działkowiczów. Czy są plany na częściowe zachamowanie umitowanej ciążliwości ruchu drogowego? Może Pan Redaktor coś wie na ten temat?

Rodosek
09-07-2021 13:04

Droga będzie przebiegać przez Rodosy. Tzn tereny rekreacyjno - prokreacyjne... kto na to pozwolił ją się pytam... ???

Pro Rekreator
09-07-2021 13:51

Miasto się rozrasta, okoliczne ogródki działkowe będą do likwidacji, trzeba się z tym pogodzić. Miasto musi mieć wiele równoległych i alternatywnych dróg. A ogródki działkowe nie są terenami do rekreacji dla wszystkich tylko wybranych osób, które tam mają wykupiony teren. Należałoby te tereny przekształcić w ogólnodostępny teren zielony, to jest dobre miejsce na park w tej okolicy.

Janusz
09-07-2021 14:08

pokaż wszystkie komentarze (16)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.