02
01 2023
Adam Fabisiewicz Grodzisk News
02.01.2023, godz. 15:11
Gmina sposobiła się do ogłoszenia przetargu na drugi etap już od pewnego czasu. Wcześniej trzeba było jednak zaktualizować dokumentację projektowo-kosztorysową, tak by odpowiadała aktualnej sytuacji techniczno-budowlanej. Wstępne oceny wskazywały, że Grodzisk będzie gotowy na ogłoszenie przetargu na przełomie września i października. Ostatecznie postępowanie ogłoszono 28 grudnia.
Przypomnijmy, że pierwszy etap zrealizowano kosztem prawie 10,5 mln zł. Inwestycja obejmowała budowę m.in. budynku przedszkola z instalacjami wraz z łącznikiem z przeniesieniem kotłowni do budynku przedszkola, tymczasowego boiska z nawierzchnią trawiastą i wygrodzeniami, przyłączy i instalacji zewnętrznych, chodników, drogi wewnętrznej, zjazdu, parkingów, placu apelowego, tymczasowej drogi pożarowej. Ponadto teren szkoły został ogrodzony, oświetlony i objęty monitoringiem.
Teraz w ramach drugiego etapu przewidziano budowę budynku szkoły wraz z salą gimnastyczną w ramach etapu, ponadto wybudowane zostaną między innymi drogi dojazdowe, parkingi, ciągi komunikacyjne, boiska, plac zabaw, wykonawca zagospodaruje też tereny zielone.
Budynek szkoły przeznaczony będzie dla 600 uczniów. Powstanie trzykondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej ponad 3900 mkw.
W części szkolnej wejście główne znajdzie się od strony placu apelowego, na elewacji południowo-zachodniej. Na parterze w zachodnim segmencie znajdą się szatnie, pomieszczenia
świetlicy, pomieszczenia techniczne i magazynowe, zaś w segmencie środkowym: sekretariat, gabinety dyrektora, logopedy, pedagoga oraz archiwum.
Na parterze zaprojektowano wyjścia z holu i świetlicy na północną stronę działki, prowadzące w
stronę obiektów sportowych: boisk i bieżni lekkoatletycznej. Kondygnacja pierwsza i druga szkoły pomieści sale lekcyjne wraz z zapleczami, węzły sanitarne, bibliotekę, a także przestrzenie rekreacyjne. Klasy przeznaczone będą dla maksymalnie 25 dzieci.
Sala gimnastyczna będzie mieć niezależne wejście, znajdujące się w tzw. podcieniu powstałym pod
łącznikiem części sportowej ze szkołą. Na parterze zaprojektowano szatnie, pomieszczenia dla trenerów, na piętrze salę gimnastyki korekcyjnej, salę integracji sensorycznej. Przewidziano również wyjścia ewakuacyjne: jedno z korytarza prowadzącego do szatni oraz dwa z sali gimnastycznej.
Budynek będzie częściowo gotowy do użytkowania od początku września przyszłego roku, za to od nowego roku szkolnego w 2025 inwestycja ma być gotowa w całości.
ZOBACZ TEŻ
10.5 MLN poszlo już na takie badziewie?
Żenua