25 06 2020

Jest przetarg na budowę szkoły w Szczęsnem

25.06.2020, godz.: 16:34
Jest przetarg na budowę szkoły w Szczęsnem
Fot. Facebook/Grodzisk Mazowiecki

Zgodnie z zapowiedziami grodziski magistrat ogłosił przetarg na pierwszy etap budowy szkoły podstawowej z oddziałami przedszkolnymi we wsi Szczęsne.

W drugiej połowie maja burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński w rozmowie z nami zapowiadał (więcej tutaj), że przetarg na budowę szkoły zostanie ogłoszony w wakacje. Dziś postępowanie przetargowe ruszyło.

Zamówienie obejmuje pierwszy etap zadania. W jego ramach wybudowana zostanie część obiektu kubaturowego przeznaczonego w projekcie pierwotnym na przedszkole oraz łącznik dwukondygnacyjny. Została ona przeznaczona na szkołę i będzie samodzielnie funkcjonować w tym kształcie przez 3–4 lata. Aby umożliwić samodzielne funkcjonowanie wyodrębnionej części obiektu i zmiany funkcji z przedszkola na szkołę wykonano zamienny projekt budowlany i wykonawczy.

Zamówienie obejmuje budowę m.in. budynku przedszkola z instalacjami wraz z łącznikiem z przeniesieniem kotłowni do budynku przedszkola, tymczasowego boiska z nawierzchnią trawiastą i wygrodzeniami, przyłączy i instalacji zewnętrznych, chodników, drogi wewnętrznej, zjazdu, parkingów, placu apelowego, tymczasowej drogi pożarowej. Ponadto teren szkoły zostanie ogrodzony, oświetlony i objęty monitoringiem.

Gmina szacuje, że koszt realizacji pierwszego etapu inwestycji to około 11,8 mln zł. Czy rzeczywiście tak będzie, dowiemy się niebawem – na 16 lipca zaplanowano otwarcie ofert.

Termin zakończenia robót budowlanych wyznaczono na 10 grudnia 2021 r., natomiast odbiorów końcowych na 31 grudnia 2021 r.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.