TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

11 2021

Jest projektant łącznika między Radziejowicką a Nadarzyńską


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Jest projektant łącznika między Radziejowicką a Nadarzyńską - Grodzisk News


Urzędnicy wybrali firmę, która wykona dokumentację projektową drogi łączącej ulice Radziejowicką w Kałęczynie a Nadarzyńską w Grodzisku. Koncepcja ma być gotowa już w 60 dni, natomiast pełna dokumentacja – w ciągu 12 miesięcy.


Powiedzenie „Do trzech razy sztuka” sprawdziło się w przypadku przetargów na projekt łącznika między ulicami Radziejowicką a Nadarzyńską w grodziskiej gminie. Dwa pierwsze przetargi unieważniono ponieważ oferty były wyższe niż zakładany budżet. Do trzeciego postępowania gmina zdecydowała zwiększyć kwotę jaką gmina chce przeznaczyć na ten cel do 611 tys. zł. Swoje oferty złożyły dwie firmy, których oferty mieszczą się w zakładanym budżecie (564 i 596 tys. zł). Urząd zdecydował się wybrać tę droższą propozycję, ponieważ zdobył on 30 punktów więcej jeżeli chodzi o doświadczenie niż tańszy konkurent. Łącznik zaprojektuje więc stołeczne Biuro Projektowe D-9, o ile oczywiście wszystkie formalności zostaną dopełnione, a umowa parafowana.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Warto podkreślić, że koncepcja powinna być gotowa w 60 dni od daty podpisania umowy, natomiast na przygotowanie pełnej dokumentacji wykonawca będzie miał 350 dni.

Przypomnijmy, że trasa ta ma się składać z trzech odcinków, które łącznie mają mieć długość 3,3 km. Początek tej drogi został zaplanowany od budowanego obecnie ronda w ciągu trasy 579 w Kałęczynie a koniec na rondzie na ul. Nadarzyńskiej. Ponadto ronda mają zostać wybudowane na skrzyżowaniach z ulicami Osowiecką i Lazurową.

Koncepcja projektowa ma być gotowa w 60 dni od podpisania umowy, a pełna dokumentacja w 350 dni. Koszt budowy łącznika gmina szacuje na około 30 mln zł.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Czyli tzw cicha obwodnica... bedzie wyprowadzać ruch z tej oficjalnej. Współczuję pobliskim mieszkańcom. Ale w grodzisku nie wiadomo co gorsze, nie znasz dnia ni godziny. A to ci wyrośnie szpaler segmentowców, osiedle deweloperskie pod nosem, a to “łacznik”.

Marek
28-11-2021 20:17

Ta "cicha obwodnica" jest w planach od ponad 25 lat. Kto nie patrzy w plany zagospodarowania ten niech teraz nie narzeka, że mu budują koło domu....
Teren dawno wykupiony i pod nią przeznaczony.
Dwie obwodnice w obecnej sytuacji są niezbędne.

Stanisław
29-11-2021 10:10

Patrzcie ludzie co się w tym Grodzisku wyrabia!!! Łączniki chcą budować, jeszcze samochody będą po nich jeździć! Tu deweloper, tam deweloper. Strach do lodówki zajrzeć, jeszcze segmenty wyskoczą zza sałaty! Dramat, dramat, Grodzisk w ruinie! Wina Benedykcińskiego! Precz Ziemi Grodziskiej, ZSL, PSL, RTV, AGD, PKP i WKD! To jest właśnie esencja jakże wartościowych komentarzy na tej stronie :)
Pozdrawiam wszystkich i luźniejszych portek życzę :)

Niedowiarek
29-11-2021 10:17

to że będzie obwodnica AKA łącznik i w jakim mniej więcej miejscu tubylcy i inny wiedzą od lat, nie ma co zaklinać rzeczywistości, ale fakt szeregowców jest naćkane

mister
29-11-2021 11:02

Trzeba patrzeć co gdzie sie kupuje.Teraz płacz i lament... Plany juz dawno były

Albercik
29-11-2021 11:52

Nedowiarek bardzo się denerwuje jak mu się przyponia że Ziemie Grodziską tworzą ludzie z ZSL-u

adam
29-11-2021 11:23

adaś, widzę, że portki jednak cisną, wspołczuję...

Niedowiarek
29-11-2021 19:11
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.