reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

13

12 2021

Jest projekt powiatowego budżetu. Ile na inwestycje w 2022?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayJest projekt powiatowego budżetu. Ile na inwestycje w 2022? - Grodzisk News


Wchodzimy w okres przyjmowania przez poszczególne samorządy uchwał budżetowych na 2022 rok. Taki plan w czwartek powinni zatwierdzić radni dla powiatu grodziskiego spójrzmy zatem na liczby zawarte w projekcie uchwały budżetowej, w tym na rubrykę dotyczącą inwestycji.


Po stronie dochodów zapisano sumę prawie 116,2 mln zł, wydatki zaś mają wynieść 122,3 mln. Oznacza to deficyt na poziomie ponad 6,1 mln zł, która to kwota zostanie pokryta wolnymi środkami z budżetu powiatu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Z punktu widzenia mieszkańców tradycyjnie najważniejsza wydaje się rubryka inwestycyjna. W projekcie widnieje kwota blisko 7,6 mln zł na różnego rodzaju inwestycje. Większą część tej puli pochłoną zadania drogowe. Wymieńmy kilka.

Rozbudowa drogi powiatowej nr 1503W, czyli ul. Tarczyńskiej w Ojrzanowie, na odcinku o długości kilometra w kierunku Tarczyna. Koszt – 400 tysięcy złotych. Przebudowa drogi powiatowej nr 1505W na odcinku od Sadowej do Niedźwiedziej polegająca na rozbiórce istniejącego chodnika oraz budowie ścieżki pieszo-rowerowej. W tym przypadku koszt inwestycji oszacowano na ponad 1,2 mln zł.

Budowa kładki przez rzekę Rokitnicę ma kosztować 300 tys. zł, a kolejne 442 tysiące pochłonie modernizacja budynków przy ul. Kościuszki 30 i 32 pod przyszłą siedzibę powiatowego urzędu pracy oraz inspektoratu nadzoru budowlanego.

1,9 mln zł powiat zamierza wydać na remont pomieszczeń w budynku przy ul. Dalekiej, gdzie przeniesiona będzie cała siedziba starostwa. Chodzi o remont pierwszego piętra, przebudowę wejść oraz kontynuację budowy parkingu.

Wreszcie kosztem 567 tys. zł powiat chce kupić nowy tomograf komputerowy dla Szpitala Zachodniego. Pełna lista inwestycji i liczby proponowane do przyszłorocznego budżetu TUTAJ.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.