TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

03 2021

Jest nowy raport MZ


Grodzisk News


foto: PixabayJest nowy raport MZ - Grodzisk News


Według danych Ministerstwa Zdrowia w naszym powiecie minionej doby blisko 120 osób otrzymało pozytywny wynik na obecność koronawirusa.


reklama Grodzisk mazowiecki

Zgodnie z danymi na dziś na godz. 10.30 podanymi przez resort zdrowia, w powiecie grodziskim wykonano 276 testów. Liczba zakażonych według MZ to 117, co daje 12,1 zakażenia na 10 tys. mieszkańców. A jak wygląda sytuacja w sąsiednich powiatach? Powiat pruszkowski – 211 zakażeń (12,68 na 10 tys. mieszkańców), powiat warszawski zachodni – 144 (12,05), powiat żyrardowski – 50 (6,61), powiat piaseczyński – 208 (10,98).

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Dane z kraju
Minionej doby wykonano rekordową ilość testów – 107,7 tys. 48,6 tys. z nich były to testy na zlecenie POZ. Ponad 35 tys. osób otrzymało wynik pozytywny na obecność koronawirusa z województw: mazowieckiego (5264), śląskiego (5095), wielkopolskiego (4141), dolnośląskiego (2876), małopolskiego (2826), pomorskiego (2625), kujawsko-pomorskiego (1940), łódzkiego (1872), podkarpackiego (1716), zachodniopomorskiego (1113), lubelskiego (1073), warmińsko-mazurskiego (1067), lubuskiego (874), świętokrzyskiego (822), opolskiego (694), podlaskiego (529). 616 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Minionej doby z powodu COVID-19 zmarło 125 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 318 osób. Od początku pandemii koronawirusa wykryto u blisko 2,19 mln osób. Wyzdrowiało już blisko 1,75 mln. Z koronawirusem powiązano 51 tys. zgonów.





💬︎   dodaj komentarz

ciekawe ile po świetach, po zakupach w marketach....

Edek
26-03-2021 21:01

Edek!! Wariacie przestań!!!!

ss
26-03-2021 23:03








📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE



💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.