25 11 2019

Jest nowa organizacja ruchu na Szwedzkiej – są i mandaty

25.11.2019, godz.: 13:33
Jest nowa organizacja ruchu na Szwedzkiej – są i mandaty
fot. Policja

Od 20 listopada w rejonie grodziskiej ulicy Szwedzkiej obowiązuje nowa organizacja ruchu. Sporo kierowców jeździ jednak „na pamięć”, a siła przyzwyczajenia sprowadza na nich mandaty.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Wydział Zarządzania Drogami Gminnymi Urzędu Miejskiego w Grodzisku wjazd w ulicę Szwedzką na odcinku między ulicami Bałtycką i Okrzei jest teraz możliwy jedynie od strony pierwszej z wymienionych, ponieważ na tym fragmencie wprowadzony został ruch jednokierunkowy (w kierunku wschodnim). Natomiast na pozostałym odcinku ul. Szwedzka pozostała drogą dwukierunkową.

Zmiana podyktowana była przede wszystkim licznymi i długotrwałymi prośbami mieszkańców Szwedzkiej o poprawę bezpieczeństwa ruchu ulicznego. – Infrastruktura nie jest sprzyjająca: jest wąska jezdnia, na sporym odcinku nie ma pobocza, nie ma chodników, a furtki z posesji prowadzą praktycznie bezpośrednio na jezdnię. W godzinach szczytu porannego czy popołudniowego jest tam duży dwukierunkowy ruch, co powoduje, że piesi mogą nie czuć się tam bezpiecznie – wyjaśniali nam powody zmian urzędnicy, niedługo przed ich wprowadzeniem.

Nowa organizacja ruchu obowiązuje od niespełna tygodnia, a miejscowi kierowcy najwyraźniej nie zdążyli do niej przywyknąć. – Od czasu wprowadzenia nowej organizacji ruchu mieliśmy od mieszkańców kilka zgłoszeń z prośbą o interwencje wobec kierowców łamiących przepisy na Szwedzkiej. Działania wiązały się z mandatami dla kierowców, choć na początku policjanci starali się poprzestawać na reprymendach. Niestety wielu kierowców poruszało się tamtędy według wcześniejszych przyzwyczajeń, wielu wyrażało także niezadowolenie ze zmian. Apelujemy jednak o zwracanie bacznej uwagi na znaki – podkreśla asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku.

W przeciwnym razie trzeba liczyć się z kosztownym mandatem.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata