reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

03

04 2024

Jest koncepcja zagospodarowania parku w Kraśniczej Woli [FOTO]


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plJest koncepcja zagospodarowania parku w Kraśniczej Woli [FOTO] - Grodzisk News


Kolejny zrewitalizowany park pojawi się na mapie grodziskiej gminy. Ta zakupiła prawie trzy hektary nieruchomości w Kraśniczej Woli, które w przyszłości staną się atrakcyjnym terenem rekreacyjnym.


Mowa o terenie, który był częścią kompleksu parkowo-pałacowego należącego do majątku Szczygielskich, która dała początek Kraśniczej Woli. Gmina Grodzisk Mazowiecki zakupiła trzy hektary tej nieruchomości i przygotowała koncepcję, której założeniem jest „przywrócenie dawnej funkcji parku oraz wizerunku parku dworskiego poprzez odsłonięcie pierwotnych nasadzeń, a także funkcji rekreacyjnej polany”.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Teren parku ma zostać oczyszczony co ma odsłonić pierwotne nasadzenia oraz odtworzenie dawnej alei lip, która niegdyś była głównym traktem prowadzącym do dworku, a następnie do stworzonych tam PGR-ów. W nowej odsłonie parku pojawią się m.in. boisko, altany (wiaty) i ławostoły, hamaki, siedziska wokół drzew, ścieżka sensoryczna, ścieżka botaniczna, plac zabaw, a także ścieżka zdrowia, czyli teren wyposażone w elementy zachęcające do aktywności fizycznej. Teren parku zostanie podzielony na strefy.

Wejście do parku zostanie zlokalizowane przy przystanku autobusowym w centralnej części ściany parku ze względu na dobre skomunikowanie tego miejsca. Stare boisko w przeszłości było chętnie wykorzystywane przez mieszkańców, a teraz zostanie urządzone na nowo.

Strefa rekreacji to miejsce, w którym powstanie boisko umożliwiające aktywne spędzanie czasu i organizowanie wydarzeń sportowych dla lokalnej społeczności.

Strefa wypoczynkowo-warsztatowa będzie wyposażona w altanę lub wiatę, ławki i inne elementy umożliwiające organizację pikników, warsztatów i innych wydarzeń.

W strefie edukacyjnej zaplanowanej na małej polance w południowo-zachodnim narożniku parku znajdą się łowostoły i tablice edukacyjne opowiadające o gatunkach ptaków występujących na okolicznych obszarach, wyposażone w aparaty emitujące dźwięki wydawane przez konkretne gatunki. Nie zabraknie tam koszy na śmieci i ławek.

Plac zabaw i ścieżka botaniczna zaplanowane zostały w południowo-wschodniej części parku. Na placu zabaw pojawią się takie zabawki jak m.in. tyrolka, bocianie gniazdo. Z kolei ścieżka botaniczna to trakt wokół którego nasadzone byłyby różne gatunki roślin i ziół (np. rodzimych dla danego terenu).

Strefa sensoryczna znajdzie się w okolicach placu zabaw. Będzie to ścieżka wykonana z naturalnych elementów o różnej strukturze podzielonych w segmentach (szyszki, nieostre kamienie, gałązki, grunt, itp.), umożliwiająca rozwój zmysłu czucia oraz wpływająca pozytywnie na balans bodźcowy.

Koncepcja zakłada również parkingi dla rowerów i dla samochodów.

Jest koncepcja zagospodarowania parku w Kraśniczej Woli [FOTO] - Grodzisk News
Jest koncepcja zagospodarowania parku w Kraśniczej Woli [FOTO] - Grodzisk News
Jest koncepcja zagospodarowania parku w Kraśniczej Woli [FOTO] - Grodzisk News
Jest koncepcja zagospodarowania parku w Kraśniczej Woli [FOTO] - Grodzisk News
Jest koncepcja zagospodarowania parku w Kraśniczej Woli [FOTO] - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.