TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

16

07 2021

Jest kolejny przetarg na tężnię solankową w Grodzisku


Grodzisk News


foto: PixabayJest kolejny przetarg na tężnię solankową w Grodzisku - Grodzisk News


Grodziski magistrat ogłosił trzeci już przetarg na budowę tężni solankowej w Parku Skarbków. Czy tym razem uda się rozstrzygnąć postępowanie?


reklama Grodzisk mazowiecki

Poprzednie postępowania, które były ogłoszone na początku roku anulowano, ponieważ firmy zainteresowane realizacją zadania zażyczyły sobie znacznie więcej niż planowali urzędnicy. W pierwszym przetargu jedyna oferta opiewała na 1 mln zł, a miasto zamierzało przeznaczyć nie więcej jak 700 tys. zł. W drugim było podobnie. Tym razem jednak było dwóch chętnych, ale obie propozycje oscylowały wokół miliona złotych. Teraz trzecie postępowanie.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Przypomnijmy. Tężnia ma zostać wybudowana w północnej części parku, tak aby możliwe było dojście od ulicy Bartniaka. Zgodnie z projektem, tężnia, która ma się pojawić w Grodzisku będzie drewnianym, zadaszonym budynkiem o wysokości ośmiu metrów i kubaturze ponad 920 metrów sześciennych. Obiekt ma być wyposażony w instalację do obiegu solanki, a także oświetlenie terenu wokół niego. Ponadto wykonawca wybuduje alejki, oświetlenie i zagospodaruje przyległy teren. Nie zabraknie ławek, koszy na śmieci, czy stojaków na rowery.

Kiedy można spodziewać się realizacji inwestycji? Jeżeli uda się wyłonić wykonawcę, to tężnia powinna być gotowa w 240 dni od daty podpisania umowy.

Jest kolejny przetarg na tężnię solankową w Grodzisku - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

w centrum miasta, gdzie w lato śierdzi spalinami z wiaduktu i zakorkowanej na potęgę ulicy przy Mediatece, a wczesną jesienią zabija smog!!!! no dla kogo są te inwestycje??????????????

Agnieszka
16-07-2021 13:42

dla IDIOTÓW którzy będą tak siedzieć i ODDYCHAĆ PEŁNĄ PIERSIĄ udając że są w Ciechocinku.............

płucko
16-07-2021 15:33

Czy pomysłodawcą dobrze to przemyślał? W centrum największego smogu! Chyba lepiej te pieniądze wydać na odkryte baseny kąpielowe których w Grodzisku brak.

OBYWATEL
16-07-2021 18:18

pokaż wszystkie komentarze (13)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.