24 10 2019

Jest decyzja z ministerstwa, można ogłaszać przetarg na obwodnicę!

24.10.2019, godz.: 08:30
Jest decyzja z ministerstwa, można ogłaszać przetarg na obwodnicę!
Fot. GrodziskNews.pl

Już nic nie stoi na przeszkodzie, aby ogłosić przetarg na budowę zachodniej obwodnicę Grodziska Mazowieckiego. Jest ministerialna decyzja uprawomocniająca Zgodę na Realizację Inwestycji Drogowej.

O obwodnicy mówi się od lat, a ta wciąż jest tylko na papierze. Wszystko przez problemy proceduralne i odwołania. W marcu tego roku wydawało się, że sprawa wreszcie ruszy z kopyta, bowiem udało się uzyskać Zgodę na Realizację Inwestycji Drogowej, co w praktyce powinno pozwolić ogłosić przetarg, ale nieodzowna jest do tego jeszcze decyzja z ministerstwa uprawomocniająca ZRID. A ta nie nadchodziła. – Powiem szczerze, że brakuje mi już słów, by mówić o tej sprawie, bo wszyscy czujemy się zwodzeni. Przed wyborami wybrzmiewały – wydawało się – solidne zapewnienia, że lada dzień, lada tydzień nastąpi uprawomocnienie ZRID-u. Ale wciąż się nie doczekaliśmy. Nie wiem już co mam mówić ludziom, mieszkańcom. Rozmawiałem z panem wojewodą, który powiedział, że decyzja powinna być w ciągu najbliższego tygodnia, dwóch, trzech. Jeśli do końca października nic nie drgnie, chyba trzeba będzie podjąć jakieś radykalniejsze kroki społeczne: może marsz protestacyjny – mówił nam 14 października Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Ale wczorajszy dzień przyniósł przełom, długo oczekiwana pozytywna decyzja z ministerstwa wreszcie nadeszła. – Jest ostateczna decyzja, wszystkie odwołania zostały oddalone, nic już nie stoi na przeszkodzie, aby ogłaszać przetarg. Rozmawialiśmy już z dyrekcją Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i w ciągu najbliższych tygodni będzie ogłoszone postępowanie przetargowe. Jeszcze w tym roku chcemy podpisać umowę z wykonawcą – mówi nam burmistrz Grzegorz Benedykciński.

– Mam nadzieję, że to, co nam wszystkim tak bardzo utrudnia życie, czyli stanie w korkach, wreszcie się skończy. Bardzo się cieszę i serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do rozwiązania tej kwestii i nam pomagali – dodaje włodarz.

Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków Województwa Mazowieckiego.

Kiedy pojedziemy obwodnicą? Budowa ma potrwać dwa lata, czyli nowa trasa powinna być oddana do użytku w 2022 r.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.