reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

20

11 2022

Jest coraz zimniej. Nie bądźmy obojętni wobec potrzebujących pomocy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Jest coraz zimniej. Nie bądźmy obojętni wobec potrzebujących pomocy - Grodzisk News


Synoptycy przewidują, że jeszcze przez kilka najbliższych dni w naszym kraju będą panować kilkustopniowe mrozy. Zwłaszcza nocami. Dlatego też ważne jest zwracanie uwagi na osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu.


Policjanci apelują, abyśmy nie byli obojętni na ludzką krzywdę. – Okres jesienno-zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych oraz osób pozostających przy niskich temperaturach poza miejscem zamieszkania. Bardzo często są to osoby, które ze względu na stan upojenia alkoholowego lub swoją nieporadność życiową - nie są w stanie same zadbać o swoje bezpieczeństwo – informuje Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Służby patrolowe policji i straży miejskiej prowadzą w okresie zimowym wzmożone działania, aby zapobiegać zamarznięciom i wyziębieniom, jednak niezwykle ważne są informacje od mieszkańców. Policja współpracuje z przedstawicielami pomocy społecznej, noclegowniami oraz ośrodkami działającymi na rzecz pomocy bezdomnym.

Osoby bezdomne często korzystają z budynków przeznaczonych do likwidacji (pustostanów), a przebywanie w nich jest niezwykle niebezpieczne ze względu na ich stan techniczny, ale też dlatego, że nie mają ogrzewania. Oprócz pustostanów właśnie służby mundurowe sprawdzają także ogródki działkowe, altanki, klatki schodowe, strychy, okolice mostów i kanałów ciepłowniczych ale również tereny zielone.

Zgłoszenia można przekazywać pod numerem telefonu 112 lub przy pomocy aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy ludzkie życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.