08 07 2020

Jednostki OSP z gminy Żabia Wola z dotacjami

08.07.2020, godz.: 10:32
Jednostki OSP z gminy Żabia Wola z dotacjami
Fot. zabiawola.pl

OSP Skuły i OSP Żelechów otrzymają dotację w ramach programu „Zapobieganie zagrożeniom środowiska i poważnym awariom poprzez aktywowanie i doposażenie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych”.

Wczoraj na terenie OSP Skuły uroczyście zostały wręczone promesy. W wydarzeniu wzięli udział m.in. prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Marek Ryszka, poseł Zdzisław Sipiera, wójt gminy Żabia Wola Piotr Rybka, a także reprezentanci OSP Skuły i OSP Żelechów.

Decyzję o przyznaniu dotacji podjął zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Zgodnie z nią obie jednostki z żabiowolskiej gminy otrzymają do 15 tys. zł dofinansowania (maksymalnie 75 proc. kosztów kwalifikowanych). MDP Skuły pieniądze te przeznaczą na „aktywowanie i doposażenie MDP Skuły funkcjonującego przy OSP Skuły, natomiast OSP Żelechów otrzyma środki na „zapobieganie zagrożeniom środowiska i poważnym awariom poprzez aktywowanie i doposażenie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych”.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.