reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

02

04 2024

Jedno tragiczne zdarzenie na drogach powiatu w święta


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayJedno tragiczne zdarzenie na drogach powiatu w święta - Grodzisk News


W okresie świąt wielkanocnych policjanci z grodziskiej komendy prowadzili na drogach całego powiatu wzmożone kontrole. Cel? Wyeliminowanie niepożądanych sytuacji w ruchu i zapewnienie bezpieczeństwa w tym gorącym czasie. Nie udało się niestety uniknąć tragicznego wypadku, w którym zginęła starsza kobieta.


Policjanci przy okazji świąt i długich weekendów prowadzą wzmożone kontrole na drogach. Ich celem jest zapewnienie maksimum bezpieczeństwa kierowcom, pasażerom oraz pieszym. Kontrolują więc funkcjonariusze głównej trasy przelotowe, ale także mniej uczęszczane drogi. Chodzi o to, aby wyeliminować takie zachowania, jak jazda pod wpływem alkoholu, nadmierne przekroczenia prędkości.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Policjanci sprawdzają również przygotowanie pojazdów do dalszych podróż oraz to, czy wszyscy w aucie mają zapięte pasy. Jak przekazała nam grodziska policja, miniony okres można całościowo uznać za bezpieczny, bo przez cztery dni kontroli: od piątku do poniedziałku włącznie odnotowano tylko jeden wypadek i trzy kolizje. Ów wypadek okazał się jednak tragiczny...

W sobotę, 30 marca kierujący chevroletem z niewiadomych przyczyn, które są teraz ustalane, zjechał na pasach techniczny autostrady A2 w Holendrach Baranowskich i uderzył w stojący pojazd obsługi autostrady – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – W wyniku zderzenia, na miejscu zginęła pasażerka chevroleta. Była to kobieta w wieku 72 lat – dodaje policjantka.

Ponadto w Wielki Piątek policjanci „rozliczali” trzy niegroźne kolizje. Także w piątek doszło do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. – W piątek po godz. 22.40 policjanci zatrzymali w Grodzisku kierowcę forda, który miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. To były wszystkie zdarzenia odnotowane w tym okresie – zaznacza asp. sztab. Katarzyna Zych.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.