reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

08 2022

Jedna oferta na projekt i budowę strażnicy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: milanowek.plJedna oferta na projekt i budowę strażnicy - Grodzisk News


Milanowscy urzędnicy otworzyli oferty (a właściwie ofertę) na zaprojektowanie i budowę strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanówku.


Poprzedni przetarg został unieważniony. Chętnych do podpisania kontraktu na tę inwestycję nie brakowało, bowiem zgłosiło się sześć podmiotów. Jednak wysokość ofert nie była do końca taka jaką sobie by życzyły władze miasta. Milanówek zamierzał przeznaczyć na ten cel 13,6 mln zł, natomiast najkorzystniejsza propozycja opiewała na 14,7 mln zł, którą złożyła firma RAD-BUD z Nadarzyna. Pozostałe oferty przekraczały 21 mln zł, a najdroższa opiewała na blisko 32 mln zł. Dlatego postępowanie unieważniono. W drugiej połowie lipca ogłoszono kolejne postępowanie, a otwarcie ofert zaplanowano na środę 3 sierpnia. Spłynęła tylko jedna oferta - Konsorcjum Wykonawców: Milanowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (lider konsorcjum) oraz Usługi Ogólnobudowlane Jerzy Cichocki z Warszawy. Jednak ich oferta jest sporo wyższa od zakładanego na blisko 13,6 mln zł budżetu. Czy urzędnicy zdecydują się na realizację zadania po wyższej cenie?

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy, że inwestycja jest podzielona na dwa etapy. W zakresie pierwszego jest m.in. dokumentację rozbiórki istniejącego budynku (jeżeli takowy będzie wymagany), projekt koncepcyjny wielobranżowy nowego obiektu, projekt budowlany i wykonawczy. Wykonawca będzie musiał również uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia i ekspertyzy, a także pełnić nadzór nad realizacją robót objętych dokumentacją. Drugi to budowa.

Nowy budynek ma mieć dwie kondygnacje nadziemne i jedną podziemną (częściowe podpiwniczenie). Elewacje mają być wykończone cegłą klinkierową, a bramy garażowe mają być zwieńczone łukiem. Obiekt będzie podzielony na cztery strefy funkcjonalne, zaprojektowane z uwzględnieniem rozdziału ruchu poszczególnych użytkowników. Wejście główne od strony ulicy Warszawskiej prowadzić ma do części dla OSP oraz do części dla straży miejskiej. Klatką schodową oraz windą dostępną z tego wejścia zapewnione ma być dojście do sali konferencyjnej znajdującej się na piętrze. Drugie wejście do budynku zlokalizowano od ulicy Warszawskiej i ma prowadzić do części szkoleniowo-konferencyjnej. Od strony zachodniej zaprojektowano wejście służbowe do części garażowej oraz zewnętrzną klatkę schodową, która prowadzi do części dla straży miejskiej znajdującej się na piętrze oraz do pomieszczeń dla osób pełniących dyżury nocne części OSP. Wejście do budynku od strony południowej prowadzi do części dla Ochotniczej Straży Pożarnej oraz do części przeznaczonej dla pogotowia ratunkowego. Od strony południowej znajdzie się również wejście służbowe do pomieszczeń kuchni części szkoleniowo-konferencyjnej. Obok wejścia zaplanowano zewnętrzną platformę przeznaczoną do transportu produktów spożywczych do kuchni zlokalizowanej w piwnicy. Komunikację pionową nowego obiektu mają stanowić trzy wewnętrzne klatki schodowe oraz jedna winda. Garaż ma pomieścić pojazdy OSP oraz pogotowia. Dodatkowo w garażu zaprojektowano pomieszczenie stanowiące stanowisko obsługi pojazdów oraz
pomieszczenie stanowiące stanowisko/myjnia.

Obsługę etatową w całym obiekcie ma stanowić 20-25 osób.

Projekt ma być gotowy w ciągu ośmiu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą, ale nie później niż 15 maja 2023 r. Z kolei roboty budowlane mają się zakończyć nie później niż 30 listopada 2024 r.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.