reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

04

06 2024

Jedna firma chętna do instalacji czujników jakości powietrza w Grodzisku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Grodziski magistrat otworzył jedyną ofertę, która wpłynęła w przetargu na instalację dwudziestu sensorów monitorujących jakość powietrza w gminie. Ów jedyny oferent prawdopodobnie otrzyma to zadanie, o ile ocena formalno-merytoryczna będzie pozytywna.


Pieniądze nie będą przeszkodą. Magistrat zarezerwował bowiem 428 tysięcy złotych na inwestycję, podczas gdy firma Smog Control Sp. z. o. o. zażyczyła sobie za realizację przedsięwzięcia 285 tysięcy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy zatem, co konkretnie ma wejść w zakres zadania. Chodzi o montaż 20 sensorów pomiaru jakości powietrza i 20 tablic LED na terenie gminy (budynki szkół, świetlic wiejskich oraz innych budynkach należących do gminy).

Sensory pomiaru jakości powietrza będą kalibrowane do wskazań stacji pomiarowych Państwowego Monitoringu Środowiska w warunkach zapewniających szeroki zakres stężeń i powinny być wyposażone m.in. w czujnik laserowy mierzący zanieczyszczenia pyłowe powietrza – pył PM1, PM2,5, PM10, czujnik ciśnienia atmosferycznego, wilgotności i temperatury. Pomiary mają być dokonywane w czasie rzeczywistym.

Sprawdzać stan powietrza z danej lokalizacji będzie można również za pomocą darmowej aplikacji na smartfony. System będzie miał możliwość wysyłania powiadomień SMS-em powiadomień o przekroczeniu norm jakości powietrza.

Jeśli magistrat wyłoni wykonawcę i podpisze z nim umowę, ten będzie miał na realizację zadania dokładnie 60 dni od daty zawarcia kontraktu.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.