10 10 2018

Jazzowa jesień w Grodzisku

10.10.2018, godz.: 16:58
Jazzowa jesień w Grodzisku
fot. Mat. organizatora

Uznany na europejskiej scenie jazzowej polsko-norweski Loud Jazz Band zagości na scenie grodziskiego centrum kultury. 16 listopada muzycy dadzą koncert w ramach trasy Autumn Tour 2018.

Grupa powstała w Polsce w 1989 roku z inicjatywy gitarzysty Mirosława „Carlosa” Kaczmarczyka. Po sukcesie albumu „4Ever 2U” (1995) wydanego przez legendarną wytwórnię Mercury Records, nominowanego do nagrody Fryderyk, artysta wyemigrował do Norwegii. Siedziba zespołu została przeniesiona do Oslo, a do szeregu Loud Jazz Band, prócz wciąż obecnego silnego trzonu polskich muzyków pierwszego składu, dołączyły osobowości skandynawskiej sceny jazzowej i najwybitniejszy polski jazzowy pianista młodego pokolenia – Paweł Kaczmarczyk.

– Muzyka tworzona przez Loud Jazz Band jest połączeniem różnych stylów, z relatywnie akustycznym brzmieniem. Fenomenem zespołu jest różnorodność muzyków, z których każdy stanowi odrębna, silną indywidualność sceniczną, poruszającą się w różnorodnej stylistyce. W efekcie otrzymujemy inspirujący Artjazz, obejmujący w swej formie różnorodne style muzyczne. Bazujący na tradycjach, nowoczesny jazz w połączeniu z dynamiką rocka i world music, wszystko to okraszone porcją skandynawskiej wersji freejazzu. To jest właśnie Loud Jazz Band. Niepowtarzalne, rozpoznawalne brzmienie – tak grodziski koncert awizują organizatorzy.

Zespół wystąpi w składzie: Mirosław „Carlos” Kaczmarczyk – gitara, Øyvind Brække – puzon, Wojtek Staroniewicz – saksofon, Paweł Kaczmarczyk – fortepian, Kristian Edvardsen – gitara basowa, Ivan Makedonov – perkusja, Maciej Ostromecki – instrumenty perkusyjne i Jonas Cambien – syntezator.

Koncert w grodziskim CK (ul. Spółdzielcza 9) odbędzie się 16 listopada o godz.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.