19 12 2019

Jazda pod prąd na Szwedzkiej. Kierowcy wciąż łamią przepisy [FOTO]

19.12.2019, godz.: 11:05
Jazda pod prąd na Szwedzkiej. Kierowcy wciąż łamią przepisy [FOTO]
fot. Czytelnik Paweł

Od 20 listopada w rejonie grodziskiej ulicy Szwedzkiej obowiązuje nowa organizacja ruchu. Mimo, że znaki wyraźnie informują o nowym porządku na drodze, to kierowcy wciąż jeżdżą pod prąd…

Zgodnie z przepisami obowiązującymi od prawie miesiąca. Wjazd w ulicę Szwedzką na odcinku między ulicami Bałtycką i Okrzei jest teraz możliwy jedynie od strony pierwszej z wymienionych, ponieważ na tym fragmencie wprowadzony został ruch jednokierunkowy (w kierunku wschodnim). Natomiast na pozostałym odcinku ul. Szwedzka pozostała drogą dwukierunkową. Mimo to na owym jednokierunkowym fragmencie kierowcy jeżdżą pod prąd.

Świeży przykład takiej sytuacji utrwalił w kamerze samochodowej jeden z czytelników, który nadesłał do nas zdjęcia i film. Widać na nich jak kierowca citroena jedzie pod prąd.

Czytelnik Paweł

Okazuje się, że policja regularnie kontroluje tamto miejsce i natrafia na takie przypadki. – Przy wyraźnie widocznych znakach mówiących, jaka jest organizacja ruchu, kierowcy łamią przepisy. Trudno uwierzyć, by w takiej sytuacji i po takim czasie znajdował usprawiedliwienie argument jazdy „na pamięć”. Kierowcy mogą także myśleć, że „się uda”. Tymczasem nasze kontrole i mandaty mają ich od takiego myślenia odwieść – mówi nam asp. sztab.Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowiekckim.

Okazuje się, że jeśli sytuacje będą się powtarzać, to magistrat w porozumieniu z policją nie wyklucza zainstalowania w niedalekiej przyszłości kamery monitoringu z opcją wykrywania numerów rejestracyjnych pojazdów, których kierowcy złamali przepisy. Oni wówczas również nie unikną mandatów.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata