01 07 2020

Jarper odbierze śmieci w grodziskiej gminie

01.07.2020, godz.: 13:01
Jarper odbierze śmieci w grodziskiej gminie
fot. Pixabay`

Wczoraj pisaliśmy o zasadach segregowania śmieci w grodziskiej gminie, dziś informujemy, kto zajmie się odbiorem odpadów przez najbliższy rok. Urząd rozstrzygnął bowiem przetarg.

Przypomnijmy: w postępowaniu dotyczącym odbioru odpadów od mieszkańców wpłynęły dwie oferty. Co ważne obie mieszczą się w kwocie 12 mln zł, zabezpieczonej na ten cel przez gminę.

Przedsiębiorstwo Usługowe Hetman zażyczyło sobie niespełna 9,9 mln zł, z kolei firma Jarper obsługę systemu śmieciowego wyceniła na nieco ponad 9,4 mln zł. Burmistrz podkreślał w rozmowie z nami jednak, że choć ceny są niższe, aniżeli spodziewał się urząd, to nie znaczy, że są niskie. Patrząc bowiem zbiorczo na usługi odbioru, transportu i utylizacji odpadów koszty są wysokie i nie udało się uniknąć podwyżek dla mieszkańców.

Tak czy owak Grodzisk powierzył to zadanie firmie Jarper, która będzie się tym zajmować do końca czerwca 2021 roku.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Jarper odbierze śmieci w grodziskiej gminie”

  1. alx pisze:

    ciekawe czy płacimy więcej dlatego, że rząd sprowadza śmieci z innych krajów i trzeba się nimi zająć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.