TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

07 2021

Sienna i Jordanowicka w Grodzisku do przebudowy


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsSienna i Jordanowicka w Grodzisku do przebudowy - Grodzisk News


Grodzisk szykuje się do gruntownej przebudowy ulic Siennej i Jordanowickiej. Niedawno magistrat ogłosił przetarg na wykonanie nowej nawierzchni dróg i chodników, a także kanalizacji deszczowej.


reklama Grodzisk mazowiecki

Ulica Sienna jest we wschodniej części Grodziska i biegnie od skrzyżowania z ul. Okrężną, do krzyżówki z ul. Popiela. Krzyżuje się z ul. Jordanowicką, która także przejdzie przebudowę. Nawierzchnia jezdni o szerokości sześciu metrów utwardzona jest kruszywem.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

W ramach przebudowy jezdnia na odcinku blisko 220 metrów zyska nową nawierzchnię bitumiczną; chodniki o zmiennej szerokości, zależnie od miejsca; zjazdy do posesji; zatoka postojowa. Projektant zaplanował również odprowadzenie wody przez spadki poprzeczne i podłużne do kanalizacji deszczowej, która także zostanie wybudowana.

Przebudowa ul. Jordanowickiej zostanie przeprowadzona w ramach tej samej inwestycji. Raz – dlatego, że krzyżuje się z Sienną, a dwa – ponieważ ma połączenie z ul. Królewską, czyli drogą wojewódzką. Trasa o odpowiednim standardzie jest więc istotna z przyczyn komunikacyjnych.

Na Jordanowickiej również pojawi się nowa bitumiczna nawierzchnia jezdni o szerokości pięciu metrów, a także nawierzchnia z kostki betonowej. Będzie również odwodnienie drogi, chodniki o zmiennej szerokości, zjazdy do posesji.

Po przebudowach wykonawca na nowo zagospodaruje zieleń. Czas realizacji inwestycji? 200 dni od momentu zawarcia umowy.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.