TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

07 2021

Sienna i Jordanowicka w Grodzisku do przebudowy


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsSienna i Jordanowicka w Grodzisku do przebudowy - Grodzisk News


Grodzisk szykuje się do gruntownej przebudowy ulic Siennej i Jordanowickiej. Niedawno magistrat ogłosił przetarg na wykonanie nowej nawierzchni dróg i chodników, a także kanalizacji deszczowej.


reklama Grodzisk mazowiecki

Ulica Sienna jest we wschodniej części Grodziska i biegnie od skrzyżowania z ul. Okrężną, do krzyżówki z ul. Popiela. Krzyżuje się z ul. Jordanowicką, która także przejdzie przebudowę. Nawierzchnia jezdni o szerokości sześciu metrów utwardzona jest kruszywem.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

W ramach przebudowy jezdnia na odcinku blisko 220 metrów zyska nową nawierzchnię bitumiczną; chodniki o zmiennej szerokości, zależnie od miejsca; zjazdy do posesji; zatoka postojowa. Projektant zaplanował również odprowadzenie wody przez spadki poprzeczne i podłużne do kanalizacji deszczowej, która także zostanie wybudowana.

Przebudowa ul. Jordanowickiej zostanie przeprowadzona w ramach tej samej inwestycji. Raz – dlatego, że krzyżuje się z Sienną, a dwa – ponieważ ma połączenie z ul. Królewską, czyli drogą wojewódzką. Trasa o odpowiednim standardzie jest więc istotna z przyczyn komunikacyjnych.

Na Jordanowickiej również pojawi się nowa bitumiczna nawierzchnia jezdni o szerokości pięciu metrów, a także nawierzchnia z kostki betonowej. Będzie również odwodnienie drogi, chodniki o zmiennej szerokości, zjazdy do posesji.

Po przebudowach wykonawca na nowo zagospodaruje zieleń. Czas realizacji inwestycji? 200 dni od momentu zawarcia umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.