04 12 2019

Jaktorów z projektem budżetu na 2020 rok

04.12.2019, godz.: 19:23
Jaktorów z projektem budżetu na 2020 rok
fot. Pixabay

Jaktorów jest kolejną gmina, która ma projekt budżetu na 2020 rok. Spójrzmy na liczby i zadania najważniejsze z punktu widzenia mieszkańców.

Przewidywane dochody gminy mają wynieść 95,6 mln zł, wydatki zaś oszacowano 92,3 miliona. Oznacza to nadwyżkę budżetową w wysokości 3,3 mln zł, która według planu powinna zostać przeznaczona w całości na wykup papierów wartościowych.

Jeśli chodzi o inwestycje, to Jaktorów chce na nie wydać ponad 12,6 mln zł. Aż trzy czwarte tej kwoty – ponad 9,3 miliona – pójdzie na dofinansowany ze środków unijnych projekt budowy odnawialnych źródeł energii.

Prawie dwa i pół miliona pójdzie na inwestycje drogowe, m.in. na przebudowę ul. Pomorskiej oraz wykonani chodnika wzdłuż ulicy Topolowej w Henryszewie. Obie zrealizuje powiat, ale gmina przekaże na nie pieniądze. Ponadto Jaktorów wybuduje chodniki w ciągu dróg gminnych: w ulicach Mickiewicza i Okrężnej w Międzyborowie.

600 tys. zł z kolei gmina zamierza przeznaczyć zakup wyposażenia do rozbudowanej części budynku Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaktorowie. A kolejne 115 tysięcy pójdzie na przebudowa oświetlenia ulicznego na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 719 z ul. Partyzantów i Armii Krajowej w Międzyborowie.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.