reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

12 2022

Jaktorów z budżetem na 2023 rok


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: YouTube/Gmina JaktorówJaktorów z budżetem na 2023 rok - Grodzisk News


Jaktorów uchwalił budżet na 2023 rok. Liczby zawarte w ostatecznej wersji uchwały różnią się od tych, które figurowały w projekcie, przynajmniej jeśli idzie o te najważniejsze wskaźniki.


W budżecie zapisano ostatecznie prawie 104,9 mln zł po stronie dochodów oraz 106,7 mln zł w rubryce wydatków. Składa się to na deficyt budżetowy wynoszący bez mała 1,8 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jeśli chodzi o środki na różnego rodzaju inwestycje to gmina przewiduje wydatki w kwocie ponad 17,7 mln zł. Z tego jednak aż jedenaście milionów samorząd chce przeznaczyć na inwestycje związane z budową i wdrażaniem systemów odnawialnych źródeł energii.

Ponad dwa miliony pochłonie przebudowa i rozbudowa stacji uzdatniania wody w Kozerach Nowych wraz z infrastrukturą techniczną oraz budowa zbiornika na wodę czystą na stacji uzdatniania wody w Bieganowie. Kosztem stu tysięcy złotych gmina opracuje projekt dalszej rozbudowy sieci wodociągowe, a docelowo będzie to już czwarty etap inwestycji.

Półtora miliona zapisano również modernizacje instalacji energetycznych budynków komunalnych w Budach Zosinych. Znacznie mniejsza kwota, ale za to na ważną inwestycję dla uczniów zaplanowano przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Jaktorowie. W planach jestem budowa obiektów sportowych wraz z zapleczem technicznym. Koszt: 50 tysięcy złotych.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.