reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

12 2021

Jaktorów z budżetem na 2022 rok


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayJaktorów z budżetem na 2022 rok - Grodzisk News


Jaktorów jest kolejną gminą w naszym powiecie, która uchwaliła budżet na 2022 rok. Radni przyjęli uchwałę liczbą 12 głosów „za”.


Na sesji było również kilka propozycji radnych, aby wprowadzić dodatkowe zadania do budżetu. Ostatecznie jednak budżet został przyjęty w kształcie pierwotnie proponowanym na sesji.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Po stronie dochodów zapisano prawie 100 mln zł, zaś w rubryce wydatków znalazło się niespełna 97,3 mln. Oznacza to zarazem nadwyżkę w wysokości prawie 2,7 mln zł.

Wśród wydatków 14,9 mln zł ma być przeznaczone na inwestycje. Największą część tej sumy, bo aż 9,5 miliona, pochłonie inwestycja w odnawialne źródła energii. Dalsze 3,6 mln zł pójdzie na rozbudowę sieci wodociągowej gminie, a także na budowę stacji uzdatniania wody w Kozerach Nowych wraz z infrastrukturą techniczną oraz na budowę zbiornika na wodę czystą na stacji uzdatniania wody w Bieganowie .

Kosztem 650 tys. zł ma zostać przeprowadzona przebudowa drogi powiatowej nr 1515W relacji Kopiska – Jaktorów – Maruna – Makówka. Konkretnie chodzi o odcinek blisko 900 metrów ulicy Chełmońskiego w Budach-Grzybku oraz Chylicach.

600 tysięcy gmina chce też przeznaczyć na odnowę instalacji energetycznej w w budynku komunalnym w Budach Zosinych.

Prócz dwunastu radnych, którzy zagłosowali za przyjęciem budżetu jeden wstrzymał się od głosu, a dwoje było nieobecnych na sesji.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.