02 01 2020

Jaktorów z budżetem na 2020

02.01.2020, godz.: 11:22
Jaktorów z budżetem na 2020
fot. Pixabay

Jaktorów, podobnie jak Milanówek, tuż przed końcem 2019 roku przyjął uchwałę budżetową na 2020. Radni byli prawie jednomyślni w tej kwestii.

Wyłamał się tylko jeden rajca – Krzysztof Jarosz – który zagłosował przeciw. Jedenastu radnych był za przyjęciem uchwały budżetowej, zaś trzy osoby nie były na sesji obecne. Dokładny rozkład głosów znajdziecie tutaj.

Dochody gminy mają wynieść 95,6 mln zł, wydatki zaś oszacowano 92,3 miliona. Oznacza to nadwyżkę budżetową w wysokości 3,3 mln zł, która według planu powinna zostać przeznaczona w całości na wykup papierów wartościowych.

Jeśli chodzi o inwestycje, to Jaktorów chce na nie wydać ponad 12,6 mln zł. Aż trzy czwarte tej kwoty – ponad 9,3 miliona – pójdzie na dofinansowany ze środków unijnych projekt budowy odnawialnych źródeł energii.

Prawie dwa i pół miliona pójdzie na inwestycje drogowe, m.in. na przebudowę ul. Pomorskiej oraz wykonani chodnika wzdłuż ulicy Topolowej w Henryszewie. Obie zrealizuje powiat, ale gmina przekaże na nie pieniądze. Ponadto Jaktorów wybuduje chodniki w ciągu dróg gminnych: w ulicach Mickiewicza i Okrężnej w Międzyborowie.

600 tys. zł z kolei gmina zamierza przeznaczyć zakup wyposażenia do rozbudowanej części budynku Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaktorowie. A kolejne 115 tysięcy pójdzie na przebudowa oświetlenia ulicznego na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 719 z ul. Partyzantów i Armii Krajowej w Międzyborowie.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata