18 02 2020

Jakie zasady rekrutacji do szkół?

18.02.2020, godz.: 14:39
Jakie zasady rekrutacji do szkół?
fot. Pixabay

Pewien czas tamu pisaliśmy o rekrutacji do milanowskich przedszkoli, rozpoczynającej się na przełomie lutego i marca. Oddzielnie prowadzony będzie nabór do klas pierwszych szkół podstawowych w mieście ogrodzie.

Rekrutacja ruszy 2 marca i obejmie dzieci sześcio- i siedmioletnie. W przypadku sześciolatków, nabór dotyczyć będzie dzieci, które korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym i posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki
w szkole podstawowej.

– Do szkoły podstawowej obwodowej kandydaci przyjmowani są z urzędu po dokonaniu zgłoszenia przez rodzica/prawnego opiekuna. Zgłoszenia należy dokonać elektronicznie w systemie, następnie wydrukować, podpisać i przekazać do szkoły w terminie od 2 marca 3 kwietnia do godz. 12:00. Rodzice/prawni opiekunowie, którzy nie korzystają z komputera i Internetu mogą pobrać wniosek/zgłoszenie w dowolnej szkole, po wypełnieniu i podpisaniu przez oboje rodziców/prawnych opiekunów składają w szkole pierwszego wyboru, która wprowadza dane do systemu. Informacje w zgłoszeniu rodzice podają pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń (art. 151 ust. 2 i 3 ww. ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe). Kolejność zarejestrowania/złożenia zgłoszenia/wniosku nie ma wpływu na przyjęcie dziecka. Skorzystanie z miejsca w szkole obwodowej jest prawem, a nie obowiązkiem tzn. dziecko ma zapewnione miejsce w klasie I w szkole obwodowej, ale rodzice mogą starać się o przyjęcie dziecka do innej szkoły – poinformował milanowski magistrat.

Rekrutacja odbędzie się internetowo tutaj. Więcej informacji tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata