reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

20

11 2023

Jakie wskaźniki przestępczości w naszym powiecie za ubiegły rok?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: policja.plJakie wskaźniki przestępczości w naszym powiecie za ubiegły rok? - Grodzisk News


Serwis samorządowy PAP opublikował statystyki przestępczości za 2022 roku z podziałem na wszystkie gminy w Polsce, a zatem także wszystkie w naszym powiecie. Okazuje się, że w całym kraju odnotowano ponad 860 tysięcy przestępstw. Ile wydarzyło się w naszym powiecie?


Serwis samorządowy PAP opublikował statystyki przestępczości za 2022 roku z podziałem na wszystkie gminy w Polsce, a zatem także wszystkie w naszym powiecie. Okazuje się, że w całym kraju odnotowano ponad 860 tysięcy przestępstw. Ile wydarzyło się w naszym powiecie?

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jak można się domyślać, najwyższe wskaźniki odnotowano w największym polskim mieście. Warszawa była miejscem ponad 55 tysięcy różnych przestępstw, ale co ciekawe – drugie w tym zestawieniu są Mysłowice z ponad 26 tysiącami przestępstw. Miasto leżące w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego wyprzedziło pod tym względem znacznie większe polskie miasta, jak na przykład trzeci w zestawieniu Wrocław z liczbą 23,5 tysiąca czynów zabronionych w 2022 roku.

A jak te liczby wyglądają w gminach naszego powiatu? – W obszarze miejskim Grodziska odnotowano 1232 przestępstwa, zaś na wsiach 362. W Milanówku były 262 przestępstwa, w Podkowie Leśnej było ich 53; w Jaktorowie odnotowano 243 przestępstwa; w Żabiej Woli – 162, zaś w Baranowie – 144 przestępstwa.

Co ważne, dane nie uwzględniają przestępstw popełnionych przez osoby nieletnie, ani też tych, które zostały zarejestrowane jako postępowania przygotowawcze.
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

U nasz nie ma żadnych przestępców tylko wszystko jest okuratne i wszyscy nam zazdroszczą. My na to zasługujemy.
Kosimazaki


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis

reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.