Jak co weekend sprawdzamy, co mają do zaproponowania w repertuarach oba grodziskie kina. Premier nie zabraknie. W poniedziałek jednak kino CK będzie nieczynne.
KINO W CENTRUM KULTURY
„Przepiękne!” (sobota–niedziela, wtorek–czwartek)
To film, który poruszy serca wszystkich kobiet. Opowiada historie sześciu wyjątkowych bohaterek, z których każda na swój sposób, walczy o swoje szczęście i spełnienie. To opowieść o codziennych wyzwaniach, o marzeniach, które nigdy nie gasną, i o odwadze potrzebnej, by żyć w zgodzie ze sobą. Magda (Nieradkiewicz), próbuje pogodzić wychowanie dwójki małych dzieci z prowadzeniem domu, a jednocześnie pragnie wrócić do pracy i realizować swoje zawodowe ambicje. Basia (Ścisłowicz), skryta za murem nieufności, za wszelką cenę unika miłości, choć bardzo jej pragnie. Krysia (Śleszyńska), po trzydziestu latach małżeństwa, chce czerpać z życia pełnymi garściami, nawet jeśli jej mąż nie podziela jej entuzjazmu. Agata (Herman), odnosząca sukcesy bizneswoman, nie potrafi odnaleźć nici porozumienia z nastoletnią córką (Bilinka). Julia (Urzędowska) jest gotowa poświęcić wszystko, by przedłużyć swoją karierę w branży, która ceni tylko młodość i urodę. A mała Tosia (Szmidt)? Ona po prostu szuka odpowiedzi na wielkie pytania, które stawia przed nią życie. „Przepiękne!” to film, który bawi, wzrusza i chwyta za serce. Objerzysz go z zapartym tchem i paczką chusteczek pod ręką.
Występują: Mikołaj Roznerski, Marta Ścisłowicz, Hanna Śleszyńska, Olaf Lubaszenko, Kamila Urzędowska, Katarzyna Herman
„Freddy. Pudel nie z tej ziemi” (niedziela, wtorek–czwartek)
Dzielny pudel Freddy ma wielkie ambicje. Chciałby stanąć na czele swego stada, ale nie potrafi zdobyć szacunku jego członków. Nie jest łatwo przewodzić uzbrojonej w kły i pazury dzikiej watasze, gdy samemu jest się drobnym pudlem o uroczym wyglądzie. Freddy wiele dałby za to, żeby stać się chociaż trochę bardziej dzikim. Ale kiedy nieprzemyślane życzenie przemienia go w mocarnego drapieżnika i sprowadza na ziemię psotnego ducha księżyca, Freddy wpada w nie lada tarapaty. Musi przywrócić kosmiczny porządek, zanim ziemia i księżyc wpadną na siebie i wywołają galaktyczną katastrofę. Sprawy nie ułatwi mu księżycowy duszek, który w rozrabianiu osiągnął mistrzostwo wszechświata. Na szczęście Freddy może liczyć na swoje super moce oraz na niezawodną przyjaciółkę, suczkę Batty i całą ferajnę ulicznych czworonogów. Ciekawe, co w tej misji okaże się najważniejsze? Odwaga i spryt, które Freddy miał w sobie od zawsze czy wielka siła mięśni i groźny wygląd, które zyskał zupełnie niedawno.
„Emilia Perez” (niedziela, wtorek–czwartek)
Jeden z najgorętszych tytułów roku, oscarowy faworyt i przebój ostatniego festiwalu w Cannes, skąd „Emilia Perez” wyjechała z Nagrodą Jury i Nagrodą dla Najlepszej Aktorki, przyznaną – wyjątkowo – całej czteroosobowej kobiecej obsadzie filmu (Zoe Saldańa, Selena Gomez, Karla Sofia Gascón, Adriana Paz). Nowy film Jacques’a Audiarda („Paryż, 13. dzielnica”, „Prorok”) to rozgrywające się w Meksyku porywające widowisko, które nieustannie transformuje: z thrillera w klasyczny melodramat, z musicalu w pełną emocji opowieść w duchu Almodóvara. Bo nieustraszona i roztańczona „Emilia Pérez” jest opowieścią o wolności od wszelkich konwencji i o spektakularnej przemianie, jakiej potrzebuje dziś świat. Zmiana zaczyna się od adwokatki, Rity (Zoe Saldana), rozczarowanej prawem, które broni najsilniejszych – bezwzględnych, bogatych mężczyzn. Ale pewnego dnia Rita dostanie od jednego z nich zaskakującą propozycję: bycia towarzyszką na drodze do odkupienia. W tej ryzykownej podróży pozna trzy gotowe na wszystko kobiety, które w pełnym przemocy społeczeństwie macho pragną słuchać swojego serca. Naszedł czas, by zemstę przekuć w zadośćuczynienie, pogardę we współczucie, a strach w zaufanie. „Emilia Perez” przekonuje, że pora, by świat przestał być czarno-biały. Kipiący energią, zarazem baśniowy i hipnotyczny film Audiarda to aktorski i reżyserski popis, za którego liryczną stronę odpowiadają utwory francuskiej kompozytorki i piosenkarki Camille. Ale w ramy klasycznego musicalu „Emilia Perez” wkłada współczesną wrażliwość, rozsadzającą stare konwencje, by na ich miejscu zbudować nowy, lepszy świat.
***
Film jest dostępny dla osób ze specjalnymi potrzebami w obszarze wzroku. Skorzystaj bezpłatnie z audiodeskrypcji w Twoim telefonie za pomocą aplikacji Kino Dostępne. Więcej informacji o aplikacji dostępne na stronie kinodostępne.pl
„Simona Kossak” (środa)
Simona Kossak, córka malarza Jerzego Kossaka i wnuczka Wojciecha, pozbawiona talentu, który od pokoleń definiuje jej rodzinę, dorasta nie zaznając ciepła ze strony despotycznej matki. Gdy po studiach rzuca wszystko – dom, tradycję, społeczne konwenanse – i obejmuje posadę naukowczyni w Białowieży, zaczyna życie na własnych warunkach. Osiedla się w środku puszczy, w domu bez prądu i bieżącej wody, w otoczeniu dzikiej przyrody. Tam, na magicznym odludziu poznaje fotografa Lecha Wilczka, z którym dzieli pasje – miłość do natury i… potrzebę wolności. Ich niezwykła relacja wymyka się wszelkim schematom. Jednak wyobrażenia Simony o pracy przyrodnika i pozycji młodej kobiety w świecie zdominowanym przez mężczyzn ulegają bolesnej weryfikacji. Musi stanąć w obronie nie tylko swoich ideałów, ale również świata roślin i zwierząt.
***
Bilety dla seniorów posiadających Kartę Mieszkańca Grodziska dostępne są wyłącznie w kasach kina – jedna osoba po okazaniu Karty Mieszkańca Grodziska może nabyć maksymalnie dwa bliety po 1 zł.
KINO WOLNOŚĆ (sobota–niedziela)
„W pokoju obok” (czwartek)
Anglojęzyczny debiut Hiszpana otwiera zupełnie nowy rozdział w jego twórczości, zachowując przy tym charakterystyczne dla reżysera humor, melancholię i uwodzicielski splendor kostiumów i wnętrz. Eksplozja soczystych barw głosi pochwałę życia tak w radosnych, jak i w gorzkich odsłonach i jest hołdem dla przyjaźni, której blask złagodzi każdy ból. Akcję „W pokoju obok” umieścił Almodóvar na Wschodnim Wybrzeżu USA. To w Nowym Jorku spotykają się przyjaciółki sprzed lat: wzięta pisarka Ingrid (Moore) i Martha (Swinton), reporterka wojenna, która toczy właśnie najważniejszą bitwę swojego życia. Rozdzieliły je zawodowe i prywatne wybory, a na nowo połączy los, którego się nie wybiera. W dramatycznych okolicznościach Ingrid i Martha dostrzegą szansę, by jeszcze raz przeżyć coś wspólnie.
Występują: Tilda Swinton, Julianne Moore, John Turturro, Alessandro Nivola
„Jutro o świcie”
Nowy film cenionego i wielokrotnie nagradzanego islandzkiego reżysera Runara Runarssona to przejmujące studium żałoby i opowieść o tym, jak dojmujący smutek może na nas wpłynąć. W intymny sposób Runarsson obserwuje wewnętrzny, cichy dramat swojej bohaterki, który rozgrywa się na tle spektakularnego islandzkiego krajobrazu. Studentka sztuki Una nie może mówić otwarcie o swoich uczuciach. Relacje jakie łączą ją z przyjacielem, a jednocześnie kolegą z zespołu, Diddym pozostają w dużej mierze stłumione. Młodzi bohaterowie są kochankami, ale muszą utrzymywać namiętny romans w tajemnicy przed rówieśnikami i dbać o to, by nie dowiedziała się o nim Klara, dziewczyna mężczyzny. Po wspólnie spędzonej z Uną nocy Diddi pożycza samochód od jej współlokatora, by móc dyskretnie wrócić do domu. Po drodze dochodzi jednak do tragicznego wypadku, w wyniku którego chłopak ginie. Bohaterka obwinia się za całą sytuację, nie mogąc pogodzić się z bolesną stratą. Po raz kolejny będzie jednak musiała ukrywać swoje prawdziwe uczucia, zwłaszcza że czeka ją spotkanie z Klarą. Kolektywna żałoba oraz poczucie utraty kogoś bliskiego jakie towarzyszy obu bohaterkom zastępują wszelkie wyznania i wyjaśnienia.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
7
9
4
5
5
9
3
5
1
W pobliżu stacji PKP w Żyrardowie doszło przed godziną 19.00 doszło tragicznego wypadku. Pociąg dalekobieżny śmiertelnie potrącił człowieka.
W Książenicach doszło do dramatycznego zdarzenia. Kierujący pojazdem mężczyzna zasłabł podczas jazdy ulicą Mazowiecką w kierunku Grodziska Mazowieckiego. Na miejscu trwa resuscytacja krążeniowo-oddechowa, a zdarzenie powoduje poważne utrudnienia w ruchu.
Od końca marca żabiowolska gmina pełni funkcję operatora w najnowszej odsłonie popularnego programu priorytetowego „Czyste powietrze”. To ważna zmiana, która przynosi mieszkańcom nowe możliwości i ułatwienia w staraniu się o dofinansowanie na termomodernizację i wymianę źródeł ciepła.
Siatkarze Sparty Grodzisk Mazowiecki zwierają szeregi przed najbliższym weekendem. Oto bowiem w dniach od 25 do 27 kwietnia rozegrają w Słupcy turniej półfinałowy w play-offach o awans do pierwszej ligi. Do zmagań finałowych awansują dwie najlepsze ekipy podczas tych zawodów.
Grodziscy policjanci podsumowali dla nas długi weekend świąteczny na drogach powiatu. Na szczęście obyło się bez wypadków, za to nie brakowało kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości.
Piłkarze grodziskiej Pogoni przegrali na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 1:2 i tym samym nie wykorzystali okazji, aby oddalić się od rywali do bezpośredniego awansu.
Grodziski Zakład Wodociągów i Kanalizacji poinformował o zaplanowanym na jutro wyłączeniu wody na terenie gminy.
Wybór szkoły ponadpodstawowej to jedna z pierwszych ważnych decyzji podejmowanych przez młodego człowieka. Bywa to także stresujący moment dla rodziców, którzy zastanawiają się, która opcja będzie najlepsza dla ich dzieci. Liceum, technikum, a może szkoła branżowa? W dobie dynamicznych zmian na rynku pracy warto przyjrzeć się różnym możliwościom i zweryfikować głęboko zakorzenione stereotypy – także ten, że liceum to jedyna droga dla ambitnych. Ścieżka prowadząca przez szkołę techniczną, choć nie zawsze doceniana, jest bowiem często bardziej przyszłościowa niż kształcenie ogólne w liceum.
21 373
09-04-2025
21 373
09-04-2025
Copyright © 2014-2025 () - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.