17 01 2020

Jakie notowania naszych szkół w rankingu „Perspektyw”

17.01.2020, godz.: 11:31
Jakie notowania naszych szkół w rankingu „Perspektyw”
fot. Andrzej Błaszczak/CC BY-SA 4.0

Magazyn „Perspektywy” opublikował najnowsze rankingi liceów ogólnokształcących i techników w kraju za 2019 rok. Sprawdzamy, jak wypadły w nim placówki z naszego regionu.

Ranking opiera się na wynikach maturalnych uczniów danej szkoły oraz ich sukcesach na olimpiadach przedmiotowych, przy czym wyniki matur stanowią aż dwa składniki oceny. Jeden to rezultaty uczniów osiągnięte na egzaminach z przedmiotów obowiązkowych, drugi stanowią wyniki z przedmiotów dodatkowych. Potrzebne do rankingów dane gromadzi się z protokołów komitetów głównych olimpiad, zestawień okręgowych komisji egzaminacyjnych z wynikami matur oraz z Systemu Informacji Oświatowej. W zestawieniu przyjęto zasadę, że osobno będą oceniane szkoły ogólnokształcące i technika.

Ogólnopolskie zestawienia „Perspektyw” obejmują 500 najlepszych „ogólniaków” oraz 500 najwyżej ocenionych techników. Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Milanówku, podobnie jak przed rokiem, może poszczycić się najwyższą pozycją spośród liceów w naszym regionie. Znalazło się na wysokim 28. miejscu i zanotowało awans z 39. lokaty.

Drugim „ogólniakiem”, który znalazł się zestawieniu jest Podkowiańskie Liceum Ogólnokształcące nr 60. Znajdujemy je na 410. miejscu w rankingu ogólnopolskim. I to wszystko jeśli idzie o zestawienie główne. Nieco lepiej nasze rgion wypada w notowaniach wojewódzkich. LO nr 5 jest tam na 12. pozycji, podkowiańkie liceum jest na 87. miejscu. W tej klasyfikacji na 177. pozycji znalazł się jeszcze grodziski zespół Szkół nr 1, a drugi milanowski ogólniak – w ZS nr 1 – jest 188.

Wśród najwyżej notowanych techników w zestawieniu krajowym na 155. miejscu uplasowała się placówka w w Zespole Szkół nr 2 w Milanówku, która jest także 23. w klasyfikacji wojewódzkiej. Z kolei grodziskie Technikum nr 1 znalazło się 365. miejscu w zestawieniu głównym i na 55. w rankingu wojewódzkim. Technikum w Zespole Szkół Tedchnicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku uplasowało się wprawdzie poza notowaniem głównym, ale w wojewódzkim zajęło 81. miejsce.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.