reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

24

11 2022

Jakie liczby w projekcie budżetu Podkowy? Sprawdzamy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayJakie liczby w projekcie budżetu Podkowy? Sprawdzamy - Grodzisk News


Przyglądamy się projektowi przyszłorocznego budżetu miasta w kolejnym z nich. Po Grodzisku czas na Podkowę Leśną. Spójrzmy na liczby zapisane w planie budżetowym na 2023.


Przy dochodach na poziomie 34,4 mln zł, wydatki mają wynieść prawie 43,9 mln. Owa różnica w wysokości prawie 9,5 mln zł stanowić będzie deficyt budżetowy. Luka ma zostać wypełniona wolnymi środkami pozostającymi na rachunku bieżącym budżetu miasta oraz dzięki nadwyżce budżetowej z lat ubiegłych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Blisko dziewięć i pół miliona to także suma, która Podkowa zamierza wydać na różnego rodzaju inwestycje. Lwią część tej kwoty zapisano na inwestycje drogowe. I tak: budowa i przebudowa ulic na terenie miasta, w tym między innymi: Grabowej, Lipowej, Mickiewicza, Sosnowej, Warszawskiej, Helenowskiej, Sarnie, Kukułek pochłonie 2,85 mln zł. Przebudowa ul. Orlej i Sokolej w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – łącznie 3,5 mln zł.

Milion trzysta tysięcy złotych miasto ogród przeznaczyć zamierza na budowę systemów grzewczych w budynkach należących do miasta. 900 tysięcy pójdzie na montaż instalacji fotowoltaicznych, aby w perspektywie zoptymalizować koszty energii.

Pół miliona złotych kosztować ma natomiast dalsza część rewitalizacji Leśnego Parku Miejskiego. Zadanie obejmuje przebudowę zbiornika wodnego.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.