reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

24

11 2022

Jakie liczby w projekcie budżetu Podkowy? Sprawdzamy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayJakie liczby w projekcie budżetu Podkowy? Sprawdzamy - Grodzisk News


Przyglądamy się projektowi przyszłorocznego budżetu miasta w kolejnym z nich. Po Grodzisku czas na Podkowę Leśną. Spójrzmy na liczby zapisane w planie budżetowym na 2023.


Przy dochodach na poziomie 34,4 mln zł, wydatki mają wynieść prawie 43,9 mln. Owa różnica w wysokości prawie 9,5 mln zł stanowić będzie deficyt budżetowy. Luka ma zostać wypełniona wolnymi środkami pozostającymi na rachunku bieżącym budżetu miasta oraz dzięki nadwyżce budżetowej z lat ubiegłych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Blisko dziewięć i pół miliona to także suma, która Podkowa zamierza wydać na różnego rodzaju inwestycje. Lwią część tej kwoty zapisano na inwestycje drogowe. I tak: budowa i przebudowa ulic na terenie miasta, w tym między innymi: Grabowej, Lipowej, Mickiewicza, Sosnowej, Warszawskiej, Helenowskiej, Sarnie, Kukułek pochłonie 2,85 mln zł. Przebudowa ul. Orlej i Sokolej w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – łącznie 3,5 mln zł.

Milion trzysta tysięcy złotych miasto ogród przeznaczyć zamierza na budowę systemów grzewczych w budynkach należących do miasta. 900 tysięcy pójdzie na montaż instalacji fotowoltaicznych, aby w perspektywie zoptymalizować koszty energii.

Pół miliona złotych kosztować ma natomiast dalsza część rewitalizacji Leśnego Parku Miejskiego. Zadanie obejmuje przebudowę zbiornika wodnego.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.