TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

21

03 2023

Jakie konsekwencje wobec pijanego kierowcy z Żelechowa? To ksiądz


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PolicjaJakie konsekwencje wobec pijanego kierowcy z Żelechowa? To ksiądz - Grodzisk News


Dziś do żyrardowskiej prokuratury spłynęły akta sprawy kolizji spowodowanej w czwartkowy wieczór przez pijanego kierowcę w Żelechowie. Sprawcą okazał się ksiądz tamtejszej parafii. My zapytaliśmy zarówno w kurii, jak i w prokuraturze, jakie kroki zostaną podjęte wobec tego człowieka.


Przypomnijmy. Do kolizji doszło przed godz. 21.00 w Żelechowie. – Wpłynęło do nas zgłoszenie o kolizji przy ul. Długiej w Żelechowie. Na miejscu policjanci ustalili, że kierowca seata będący sprawcą kolizji miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie – relacjonowała wówczas asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Szybko na jaw wyszło również, że pijany kierowca to ksiądz z pobliskiej parafii. Zapytaliśmy w kurii archidiecezji warszawskiej, jakiego rodzaju konsekwencje przełożeni zamierzają wyciągnąć wobec duchownego. – Sam fakt prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu jest nieakceptowalny i wymaga stanowczych działań przewidzianych prawem. Kuria zadeklarowała w tym zakresie pełną współpracę z organami państwowymi. Natomiast sam ksiądz zostanie w tym tygodniu wezwany na rozmowę – powiedział w rozmowie z nami ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy archidiecezji warszawskiej.

Rzecznik kurii zapowiedział również, że ksiądz będzie musiał podjąć terapię uzależnień. – Ten człowiek będzie zobligowany do pójścia na terapię – dodał ks. Śliwiński.

A jakie konsekwencje prawne może ponieść mężczyzna? Zapytaliśmy o to w żyrardowskiej prokuraturze. Dopiero dziś spłynęły do niej akta sprawy, z którymi prokurator prowadzący musi się zapoznać.

W sprawie ewentualnych zarzutów skierowaliśmy do prokuratury maila i czekamy na odpowiedź. Do sprawy więc wrócimy.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Zapijał pewnie smutki po haniebnym ataku na JPII, czyli wszystko ok. Kuria przeniesie, Dudu ułaskawi i po temacie.
Niedowiarek


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.