TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

13

11 2021

Jakie inwestycje z dotacjami z Polskiego Ładu?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayJakie inwestycje z dotacjami z Polskiego Ładu? - Grodzisk News


Wiadomo już jakie wsparcie finansowe samorządy z naszego powiatu otrzymają w ramach pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład. Będzie to 46 mln zł, które zostaną przeznaczone na konkretne inwestycje.


Premier Mateusz Morawiecki opublikował wyniki pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu. Dla województwa mazowieckiego przypadło 2,8 mld zł. 46 mln zł z tej kwoty trafi do samorządów z terenu powiatu grodziskiego. Każda jednostka samorządu terytorialnego mogła zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym: jeden wniosek bez kwotowego ograniczenia, jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie przekroczyła 30 mln zł oraz jeden wniosek z dofinansowaniem nie przekraczającym 5 mln zł. Jakie wnioski z naszego regionu otrzymały dotację?

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Powiat grodziski otrzyma łącznie 6,85 mln zł w tym: 2,85 mln zł na budowę instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej wraz z termomodernizacją budynku szkoły na terenie powiatu grodziskiego oraz 4 mln zł na modernizację systemu instalacji gazów medycznych w Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Szpitalu Zachodnim im. św. Jana Pawła II.

Gmina Baranów otrzyma blisko 10 mln zł na modernizację dróg gminnych, natomiast gmina Grodzisk Mazowiecki – 4,75 mln zł na przebudowę mostów w ciągu ul. 3 Maja i ul. Granicznej oraz budowę mostu w ciągu ul. Mostowej w Grodzisku Mazowieckim i przepustu w ciągu ul. Cichociemnych w Książenicach.

Gmina Jaktorów ma otrzymać 5 mln zł na budowę sieci światłowodowej na terenie gminy, w celu zwiększenia dostępu do internetu, a Milanówek 9,6 mln zł na budowę siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanówku.

Gmina Żabia Wola może liczyć na blisko 9 mln zł na zadanie „Dostosowanie infrastruktury technicznej Gminy Żabia Wola do średniej jakości występującej w sąsiednich gminach w zakresie gospodarki kanalizacyjnej, etap I”, a Podkowa Leśna ma otrzymać 1,2 mln zł na optymalizację kosztów jednostki samorządu terytorialnego poprzez montaż instalacji fotowoltaicznych.

Łącznie samorządy w ramach programu Polski Ład z naszego powiatu mają otrzymać łącznie 46 mln zł na lokalne inwestycje.

💬︎   dodaj komentarz

ani dużo ani mało

stanissław
14-11-2021 12:12
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.