W nadchodzących dniach w kinie w Centrum Kultury wciąż będzie można obejrzeć „Bad Boysów” oraz filmy animowane: „W głowie się nie mieści 2” oraz „Garfield”. Ale będą też dwie inne produkcje.
KINO W CENTRUM KULTURY
„W głowie się nie mieści 2” (sobota–czwartek)
W filmie „W głowie się nie mieści 2” produkcji Disneya i Pixara ponownie będziemy mogli podejrzeć, co się dziele w umyśle nastoletniej już Riley. W kwaterze głównej trwa remont, aby przygotować miejsce dla zupełnie nowych emocji! Radość, Smutek, Gniew, Strach i Odraza, od dawna sprawnie działające razem, nie wiedzą, co sądzić o pojawieniu się Niepokoju, a w dodatku wygląda na to, że nowych gości będzie przybywać.
„Bad Boys. Ride or die” (sobota, niedziela, wtorek, czwartek)
Kiedy kapitan Howard zostaje niesłusznie oskarżony o przestępstwa związane z narkotykami, Bad Boys przysięgają oczyścić jego imię. Ale gdy zbliżają się do odkrycia prawdy, Mike i Marcus sami zostają wrobieni. Ścigani przez policję, na celowniku karteli, ścigani przez każdy gang w mieście...
Występują: Martin Lawrence, Will Smith, Vanessa Hudgens, Alexander Ludwig
„Garfield” (sobota, niedziela)
Garfield jest najbardziej znanym kotem na świecie. Jest leniuchem, który uwielbia lasagne i nie cierpi poniedziałków. Po nieoczekiwanym spotkaniu ze swoim dawno zaginionym ojcem – niechlujnym ulicznym kotem Vicem– Garfield i jego psi przyjaciel Odie zmuszeni są porzucić swoje doskonałe leniwe życie i dołączyć do Vica w zabawnym napadzie…
„Wolni. Podróż do wnętrza” (poniedziałek)
Co sprawia, że w XXI wieku tysiące kobiet i mężczyzn postanawia porzucić kolorowy, pełen wygód świat i na całe życie zamknąć się w surowych murach klasztoru? Czy to jedynie poświęcenie w imię bezgranicznej miłości do Boga lub ucieczka przed problemami świata? A może potrzeba spokoju i harmonii, której nie daje skomplikowana rzeczywistość? W czym dla mnicha lepsza jest kontemplacja od życia rodzinnego i kariery zawodowej?
„Wolni. Podróż do wnętrza” to zaproszenie do doświadczenia pięknego, kojącego przeżycia i zastanowienia się nad tym, jak odszukać siebie. To sielskie obrazy przyrody, codziennej pracy, szukania sensu oraz prawdziwej radości i wolności.
„Monster” (czwartek – Grodziski Klub Filmowy}
Nominowany do Oscara i nagrodzony Złotą Palmą mistrz storytellingu Hirokazu Koreeda powraca z nowym, subtelnym i niezwykle poruszającym filmem. W „Monsterze” tworzy pełną zaskoczeń, doskonale skonstruowaną opowieść o dziecięcych tajemnicach.
„Monster” ukazuje trzy perspektywy tej samej, z pozoru prostej, historii. Bójka w szkole, moralnie niepewny nauczyciel i matka walcząca o syna. Kolejne puzzle układane są przez Kore-edę z chirurgiczną precyzją i odsłaniają przed widzem sekrety bohaterów. Opowieść o tym, jak przyjaźń, miłość i odrzucenie tak często istnieją w tym samym kontinuum.
Emocje filmowe potęgowane są przez najwyższej próby ścieżkę dźwiękową, będącą ostatnią pracą nagrodzonego Oscarem kompozytora Ryuichiego Sakamoto.
Występują: Sakura Andô, Eita Nagayama, Soya Kurokawa
KINO WOLNOŚĆ
„Anselm” (sobota–niedziela)
Filmowy portret niemieckiego artysty Anselma Kiefera jest jak jego wielkoformatowe rzeźby – choć monumentalny, nie porzuca ludzkiej perspektywy. Po pamiętnej Pinie Wim Wenders proponuje kolejne immersyjne doświadczenie filmowe, dzięki któremu możemy wkroczyć do świata twórcy i jego dzieł. Fabularyzowane sceny, materiały archiwalne i imponujące ujęcia z gigantycznej pracowni pod Paryżem składają się na zniuansowany obraz człowieka walczącego z powojenną zbiorową amnezją. Urodzony w 1945 roku Kiefer, uczeń Josepha Beuysa, upomina się w swoich pracach o pamięć trudnej przeszłości Niemiec, podobnie jak Heinrich Böll w literaturze. Wenders wędruje z kamerą po ogromnym terenie we francuskim Barjac – studiu artystycznym, a zarazem ulegającej entropii wystawie. Konstrukcja i rozpad, mit i konkret, świadectwo i zanik – te ambiwalentne fascynacje widać w tworzonych przez Kiefera obiektach: kilkupiętrowych betonowych wieżach czy podziemnych tunelach. Jednocześnie reżyser pozwala sobie na czuły filmowy gest – spotkanie małego Anselma (w tej roli kuzyn Wendersa) z uznanym artystą.
„Bracia ze stali” (sobota–niedziela)
Surowy teksański ojciec – głowa rodu Von Erich – zrobi wszystko, by jego synowie osiągnęli w sporcie to, czego on sam nie zdołał. Za kulisami wrestlerskich widowisk, na punkcie których w latach 80. oszalała Ameryka, kryją się jednak brutalne treningi, złamane charaktery, przekreślone marzenia i poturbowane braterskie relacje. Rodzicielskie ambicje okazują się przekleństwem synów – na Von Erichów spada cios za ciosem. Czy niezwyciężeni dotąd bracia unikną wiszącego nad nimi fatum?
Najnowszy przebój studia A24 to rozpisana na dekady, widowiskowa saga mierząca się z amerykańskim snem; opowieść o surowym wychowaniu i cenie, jaką płacą dzieci, gdy rodzina zmienia się w nastawioną na zysk korporację. „Bracia ze stali” kierują reflektory na ring, jakim bywa rodzinny dom, gdzie toczy się najważniejsza z walk: o miłość, uznanie, uwagę.
Występują: Zac Efron, Jeremy Allen White, Harris Dickinson
KINO SFERYCZNE (PLANETARIUM)
„Zaczarowany globus 3D” (sobota, niedziela)
Na wakacjach swojego dziadka mała Mia przypadkowo odkrywa tajemniczą machinę astronomiczną. Edek, ekscentryczny wuj Mii, podstępnie zmusza ją do wykorzystania sekretnych mocy urządzenia i zmiany pór roku na Ziemi. Mia szybko orientuje się w potencjalnych konsekwencjach, jednak Edek nie chce odpuścić realizacji swego niecnego planu
„Explore 3D” (sobota, niedziela)
Film zabiera nas w podróż. Astronauci opuszczają Ziemię, wykonują dwa manewry Hohmanna i dokują do stacji kosmicznej, a następnie udają się na Marsa...
„Na skrzydłach marzeń 3D” (sobota, niedziela)
Okryj wielką tajemnicę latania z Leonardem da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi pionierami lotnictwa. To niezwykła przygoda z nauką i historią lotnictwa pozwalająca szybować balonem, sterowcem i samolotem. Marzenie o lataniu wyniosło człowieka jeszcze dalej – w kosmos.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
7
9
4
5
5
9
3
5
1
Wojsko Polskie zaprasza do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej – nowej formy szkolenia, która łączy elastyczność z intensywnym przygotowaniem do służby. To propozycja dla każdego, kto myśli o wojsku, ale ceni sobie możliwość wyboru i perspektywy rozwoju.
Grodzisk przymierza się do inwestycji, która ma na celu znaczącą poprawę efektywności energetycznej kilku kluczowych budynków. Inwestycja, współfinansowana ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, obejmie kompleksowe roboty budowlane, instalacyjne i termomodernizacyjne.
Żyrardowscy kryminalni udaremnili próbę wprowadzenia na rynek przeszło 41 tysięcy nielegalnych papierosów. W sprawie zatrzymali również 65-letnią kobietę, w mieszkaniu której znaleziono wyroby tytoniowe bez znaków akcyzy.
Grodzisk Mazowiecki szykuje się na powitanie lata i tradycyjne Wianki, ale to nie wszystko! W ten weekend, 21 i 22 czerwca, odbędzie się specjalna, dwudniowa edycja "Planszowego Grodziska" – prawdziwego festiwalu gier planszowych! Nasz portal, GrodziskNews.pl, ma przyjemność być patronem medialnym tego wydarzenia, więc zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami!
Trzynaście mazowieckich jednostek ratownictwa wodnego, w tym także WOPR z Grodziska, otrzyma łącznie blisko 1,3 mln zł wsparcia od samorządu województwa. Środki zostaną przeznaczone na utrzymanie gotowości oraz prowadzenie działań ratowniczych.
Z Pogonią Grodzisk rozstaje się kolejny kluczowy piłkarz. O swoim odejściu poinformował Jakub Apolinarski – pomocnik będący motorem napędowym akcji ofensywnych i jednym z budowniczych awansu najpierw do drugiej a teraz do pierwszej ligi.
Od października ubiegłego roku toczą się prace związane z kompleksową modernizacją i przebudową grodziskiego Pawilonu Kultury. Grodzisk zaprezentował, jakie postępy poczyniono do tego momentu. Zachęcamy zatem do lektury tekstu i obejrzenia galerii zdjęć.
Nie trzeba nikogo przekonywać, że zakup nowego samochodu w ostatnich latach stał się... no cóż, lekko absurdalny. Kiedy miejskie auto zaczyna kosztować więcej niż kiedyś kosztowała klasa średnia, coś się w tej układance nie zgadza. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kierowców patrzy w stronę aut z drugiej ręki – i to nie z przymusu, tylko dlatego, że ma to zwyczajnie sens.
Copyright © 2014-2025 () - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.