TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

13

05 2023

Jakie atrakcje w regionie na Noc Muzeów?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plJakie atrakcje w regionie na Noc Muzeów? - Grodzisk News


Dziś Noc Muzeów. Zobacz jakie atrakcje czekają na mieszkańców Grodziska i okolic.


Noc Muzeów to impreza kulturalna, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury, w wybranym dniu w godzinach nocnych. Organizatorzy przygotowują z tej okazji specjalne atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, poczęstunki, warsztaty, scenki rodzajowe itp. Zwiedzanie umożliwiane jest za symboliczną kwotę płaconą przy pierwszym wejściu lub za darmo.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Grodzisk Mazowiecki
Z okazji Nocy Muzeów Grodzisk przygotował różne atrakcje kulturalne, w tym wyjątkowy i bardzo ciekawie zapowiadając się koncert na ścianie bocznej, a konkretnie na elewacji budynku Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej. To wydarzenie, które po raz pierwszy zagości w Grodzisku. – Jest to niezwykłe show, którego sceną staje się ściana budynku – w tym przypadku będzie to elewacja Centrum Kultury. Muzycy stojąc na ścianie wbrew prawom grawitacji – niczym na pionowej scenie – wykonują arcyniebezpieczny, pełnowymiarowy, godzinny koncert – zapowiadają organizatorzy wydarzenia, którzy zapraszają na plac przed CK od godz. 21.00. Jednak to nie wszystko.

Prócz koncertu zaplanowano też inne wydarzenia. Wszystko zacznie się o godz. 17.00. Wtedy właśnie koncert dadzą uczniowie grodziskie szkoły muzycznej w gmachu przy ul. Bairda. Kto woli, może skusić się na zwiedzanie zabytkowego westybulu w Dworku Skarbków przy ul. Okulickiego 8. Z tegoż miejsca o godz. 17.30 ruszy także wiosenny spacer szlakiem zabytków.

W Willi Radogoszcz natomiast zaplanowano wydarzenie pod hasłem: „na królewskim dworze”. Można będzie wziąć udział w stylizowanej sesji fotograficznej w strojach historycznych. W hali widowiskowo-sportowej odbędą się warsztaty plastyczne.

Warszawska Kolej Dojazdowa zaś tradycyjnie udostępni zwiedzających zabytkową halę WKD/EKD.

Jakie atrakcje w regionie na Noc Muzeów? - Grodzisk Newsfoto: grodzisk.plMilanówek
13 maja wieczorem milanowskie Stare Kino zmieni się w salę muzealną, w której będzie można podziwiać prace jednego z najwybitniejszych polskich rzeźbiarzy – Jana Szczepkowskiego.a – Poznacie także kilka faktów z jego życia, oraz historię willi Waleria – jego milanowskiego miejsca na świecie. To niecodzienna okazja, by zobaczyć to wszystko w tajemniczej i nocnej atmosferze. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji. Wystawa trwa tylko jeden wieczór! – poinformowało Milanowskie Centrum Kultury.

Wystawa będzie dostępna w godzinach 19.00–22.00. Ul. Piłsudskiego 33 (wejście od ul. Warszawskiej).

Jakie atrakcje w regionie na Noc Muzeów? - Grodzisk Newsfoto: milanowek.plPodkowa Leśna
W godzinach od 18.00 do północy będzie można zwiedzać Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku (ul. Gołębia 1A), w tym wystawę „Dary dla Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku”.

Pruszków
13 maja warto odwiedzić Pruszków. Tam swoje propozycje na Noc Muzeów mają m.in. Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Muzeum Dulag 121, Parafia św. Kazimierza, Restart Gallery. Szczegóły są dostępne tutaj.

Warszawa
Oczywiście najwięcej atrakcji oferuje stolica. W nocy z 13 na 14 maja otwartych będzie aż 265 placówek, z czego ponad 40 po raz pierwszy. Podobnie, jak w latach poprzednich nie są to tylko muzea czy miejsca kojarzone z kulturą, ale też te na co dzień niedostępne, np. będzie można obejrzeć fragment stuletnich sieci kanalizacyjnych ukrytych pod ziemią, zwiedzić nowo otwartą Ambasadę Islandii w Polsce, zobaczyć wnętrza niesamowitej Willi Żabińskich w warszawskim Zoo i wziąć udział w warsztatach w innowacyjnym centrum edukacyjnym specjalizującym się w programowaniu i robotyce. Szczegóły są dostępne tutaj.
Komunikacja
Od 13 maja od godz. 19.00 do 14 maja do godz. 1.00 Koleje Mazowieckie wprowadzą specjalną ofertę na przejazdy „z powrotem” dla uczestników Nocy Muzeów. Przejazd na imprezę będzie odbywać się na podstawie biletu w jedną stronę „tam” nabytego według indywidualnych uprawnień. Nieodpłatny przejazd „z powrotem” będzie możliwy na podstawie biletu na przejazd „tam” oraz kuponu, pobranego ze strony internetowej www.mazowieckie.com.pl. Podróżni, którzy rozpoczną przejazd „z powrotem” w dniu 14 maja 2023 r. przed godziną 1.00 na podstawie biletu na przejazd „tam” i pobranego kuponu (wzór poniżej), będą mogli dojechać do stacji przeznaczenia po upływie tej godziny, pod warunkiem, że odbywają przejazd bez przerwy. Za przerwę w podróży nie uważa się przesiadania do najbliższego pociągu jadącego w kierunku stacji przeznaczenia, jeśli pociąg, którym rozpoczęto podróż, nie dojeżdża do tej stacji. Szczegóły są dostępne tutaj.

Jakie atrakcje w regionie na Noc Muzeów? - Grodzisk News


Grodziskie Przewozy Autobusowe w związku z Nocą Muzeów zapowiedziały uruchomienie dodatkowych kursów. W nocy z 13 na 14 maja będą dodatkowe przejazdy autobusów linii 32 i 63 skomunikowane z pociągami WKD i autobusem nocnym N88 z Centrum Warszawy. Szczegóły dostępne są tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.