reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

11 2023

Jaki budżet w kolejnej gminie? Sprawdzamy projekt


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsJaki budżet w kolejnej gminie? Sprawdzamy projekt - Grodzisk News


W ramach przeglądu projektów uchwał budżetowych na rok 2024, tym razem na tapet bierzemy plan finansowy gminy Baranów.


W Baranowie ujęto dochody na kwotę prawie 51 mln zł, przy wydatkach na poziomie nieco ponad 51 milionów. Daje to deficyt budżetowy wynoszący 215 tys. zł, który zostanie pokryty z przychodów jednostek samorządu terytorialnego oraz z niewykorzystanych środków na rachunku bieżącym gminy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Co ciekawe, ponad 20,4 mln zł Baranów zamierza przeznaczyć na inwestycje, co stanowi ponad 40 procent wszystkich wydatków planowanych w 2024 roku.

I tak ponad 4,2 mln zł, gmina wyda na modernizację stacji uzdatniania wody w Cegłowie i Stanisławowie. Prawie osiem i pół miliona kosztować będą budowy i przebudowy dróg w gminie Na budowę pierwszej pełno wymiarowej sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Golach, Baranów zapisał w przyszłorocznym projekcie budżetu ponad 2,6 mln zł.

Kolejne niespełna trzy miliony ujęto w planie wydatków modernizacje oświetlenia ulic placów i parków w całej gminie. 900 tys. zł kosztować ma z kolei remont kościoła pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie.

Kosztem 100 tysięcy zaplanowano uatrakcyjnienie terenu wokół stawu w Golach oraz samego stawu poprzez zagospodarowanie terenu i zbiornika wodnego

💬︎   dodaj komentarz

Remont kościoła z budżetu???

Mieszkaniec
23-11-2023 09:38
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.