30 03 2020

Jaka sytuacja z koronawirusem w powiecie? Nowy raport Sanepidu

30.03.2020, godz.: 13:32
Jaka sytuacja z koronawirusem w powiecie? Nowy raport Sanepidu

Z najnowszego raportu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grodzisku Mazowieckim wynika, że w ciągu ostatniej doby nie zmieniła się liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Nieznacznie wzrosła natomiast liczba osób z podejrzeniem zarażenia.

Oznacza to, że liczba osób zakażonych wciąż wynosi szesnaście. W ciągu ostatniej doby potwierdzono natomiast hospitalizację jednej dodatkowej osoby z podejrzeniem zarażenia. Obecnie w szpitalach przebywają trzy takie przypadki. O kilkadziesiąt wzrósł za to wskaźnik mieszkańców powiatu przechodzących obowiązkową kwarantanne domową. Obecnie jest ich 318, o 33 więcej niż dobę temu. Nadzorem epidemiologicznym objęto natomiast 1094 osoby, co stanowi wzrost o 48 mieszkańców powiatu.

W całym kraju liczba zachorowań na koronawirusa wynosi już 1905, a są to dane z dzisiejszego poranka. Będą zatem wyższe. Stwierdzono również zgon w przypadku 26 zarażonych. Najwięcej zakażonych mamy na Mazowszu – 461; na Dolnym Śląsku – 243 oraz na Śląsku – 203 .

Przypominamy, że jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 0 800 190 590.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata