reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

14

10 2015

Jak zmieni się przód nowych wukadek?


Grodzisk News


Jak zmieni się przód nowych wukadek? - Grodzisk News


Warszawska Kolej Dojazdowa uzgodniła z Newagiem modyfikacje w wyglądzie czoła pociągów typu 39 WE, które nowosądecka firma buduje dla przewoźnika. Na zmiany zdecydowano się pod wpływem ość negatywnego odbioru wyglądu nowych wukadek przez pasażerów. Różnice w porównaniu do powyższej, pierwotnej wizualizacji wydają się jednak niewielkie.


reklama Grodzisk mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Pierwsze wizualizacje składów 39 WE dla WKD nowosądecki producent przedstawił w kwietniu. O ile od początku niemal na wszystkich duże wrażenie robiły funkcjonalność i nowoczesność pojazdów, o tyle wygląd, szczególnie czoła składów komentowany był raczej krytycznie. Jednym się podobał, twierdzili, że jest bardzo nowoczesny i oryginalny, inni uważali go za dziwadło (jednemu z naszych czytelników czoło pociągu skojarzyło się z filmowym ?Predatorem?). Z kolei producenci podkreślają, że wygląd pociągów typu 39WE nawiązuje do architektury nowoczesnego miasta, czoło z dużą szybą przednią nadaje pociągowi nowoczesny kształt, a także zapewnia maszyniście doskonałą widoczność, a masywne osłony absorberów energii zderzenia, mają sprawiać wrażenie jakby pojazd sunął nad powierzchnią ziemi.

Przedstawiciele WKD postanowili jednak wyjść naprzeciw gustom zarówno entuzjastów, jak i krytyków wyglądu nowych składów. Uzgodnili z producentem pewne korekty w estetyce czoła 39 WE. ? Z przodu będą bardziej odsłonięte zderzaki absorbujące energię przy uderzeniu ? wyjaśnia Krzsztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD. ? Modyfikacje w wyglądzie pojazdów oznaczają zmianę procesu technologicznego. To zaś spowoduje, że pierwszy skład 39 WE trafi do nas w kwietniu 2016 r., a nie w lutym jak planowaliśmy. Nie zmienia się natomiast termin odbioru ostatniego z sześciu nowych pociągów, który wyznaczyliśmy sierpniu ? zaznacza.

Zmiany w wyglądzie pojazdów w żaden sposób nie wpłyną na funkcjonalność pojazdów. Sześcioczłonowy w pełni klimatyzowany pojazd od długości 60 metrów będzie się składał z dwóch jednoprzestrzennych części po trzy człony każda. Pomieści łącznie 505 pasażerów w tym 164 na miejscach siedzących. Wszyscy będą mieli swobodny dostęp do informacji o etapie podróży za sprawą LED-owych tablic na zewnątrz pociągów oraz monitorów LCD wewnątrz. Pasażerom powinny przypaść do gustu takie rozwiązania jak duża liczba drzwi pojazdu, przestronne przedsionki, które pozwalają na wygodne korzystanie z niego osobom o ograniczonej możliwości poruszania się, matkom z małymi dziećmi oraz rowerzystom. Wnętrze utrzymane będzie w eleganckiej kolorystyce, łączy odcienie bieli i grafitu z kontrastującymi granatowymi fotelami. 39WE na linii WKD pojadą z prędkością 80 km/h.

 

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.