TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

11

08 2021

Jak wyglądają nasze szkoły w rankingu „Perspektyw”?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: milanowek.plJak wyglądają nasze szkoły w rankingu  „Perspektyw”? - Grodzisk News


Tradycyjnie już sprawdzamy jak wypadły szkoły z naszego regionu w ogólnopolskim rankingu magazynu „Perspektywy” za rok 2020. W zestawieniu odnajdujemy placówki z Grodziska, Milanówka, Podkowy Leśnej.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Ranking opiera się na wynikach maturalnych uczniów danej szkoły oraz ich sukcesach na olimpiadach przedmiotowych, przy czym wyniki matur stanowią aż dwa składniki oceny. Jeden to rezultaty uczniów osiągnięte na egzaminach z przedmiotów obowiązkowych, drugi stanowią wyniki z przedmiotów dodatkowych. Potrzebne do rankingów dane gromadzi się z protokołów komitetów głównych olimpiad, zestawień okręgowych komisji egzaminacyjnych z wynikami matur oraz z Systemu Informacji Oświatowej. W zestawieniu przyjęto zasadę, że osobno będą oceniane szkoły ogólnokształcące i technika.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ogólnopolskie zestawienia „Perspektyw” obejmują 500 najlepszych „ogólniaków” oraz 500 najwyżej ocenionych techników. Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Milanówku, podobnie jak przed rokiem i dwoma laty, może poszczycić się najwyższą pozycją spośród liceów w naszym regionie. Znalazło się na wysokim 32. miejscu. Drugim „ogólniakiem”, który znalazł się zestawieniu jest Niepubliczne LO Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Grodzisku Mazowiecki, które uplasowano na 162. miejscu. Podkowiańskie Liceum Ogólnokształcące nr 60. Znajdujemy na 214. pozycji w rankingu ogólnopolskim. I to wszystko jeśli idzie o zestawienie główne. 

Lepiej nasz region wypada w notowaniach wojewódzkich. LO nr 5 jest tam na .15. pozycji; grodziskie liceum jest na 46. miejscu; podkowiańskie – na 57. A jeszcze jedno milanowskie liceum w zespole szkół nr znalazło się na 176. miejscu,

Wśród najwyżej notowanych techników w zestawieniu krajowym. Grodziskie Technikum w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 jest 243.; z kolei Technikum nr 1 znalazło się na 319. miejscu w zestawieniu głównym i odpowiednio: na 32. i 39. w rankingu wojewódzkim.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Grodziskie liceum jest takie słabe, bo nie mamy w mieście tężni solankowej. Ale nasz Zbawca, Wielki Rewitalizator, już naprawia to zło.

wąsaty sympatyk peezelu
11-08-2021 16:25

A ranking podstawówek gdzieś znajdziemy?

Agata
11-08-2021 19:10

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.